STS KOD PROMOCYJNY

Polski bramkarz w Ajaksie! Los sprzyja Tytoniowi

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPolski bramkarz w Ajaksie! Los sprzyja Tytoniowi

Takie rzeczy w piłce nożnej się zdarzają, ale nie aż tak często. Pozostający w ostatnim czasie bez klubu Przemysław Tytoń do końca sezonu będzie bronić barw grającego w Lidze Mistrzów Ajaksu Amsterdam.

Kontuzja jednego jest szansą drugiego – tak brzmi popularne piłkarskie powiedzenie. I tak właśnie jest też w przypadku Tytonia. Ajax został bowiem tylko z jednym bramkarzem – numerem jeden, czyli Andre Onaną. Jego zastępcy mają problemy z urazami, a to sprawiło, że ostatnio na ławce rezerwowych zasiedli przedstawiciele drużyny juniorskiej.

Holenderski klub postanowił poszukać zabezpieczenia do końca sezonu i zdecydował się na Tytonia. Dlaczego? Polski golkiper w tym roku jeszcze nie podpisał z nikim kontraktu i po rozstaniu z amerykańskim FC Cincinnati był wolny. Po drugie, doświadczony Tytoń wyrobił sobie markę będąc swego czasu golkiperem PSV Eindhoven, a wcześniej Rosy JC Kerkrade.

35-latek w Cincinnati rozegrał 42 mecze, a w reprezentacji Polski zaliczył 14 występów. Tytoń bronił też w meczach biało-czerwonych na Euro 2012 po tym, jak czerwoną kartkę na inaugurację z Grecją otrzymał Wojciech Szczęsny. Jak widać, Tytoniowi szczęście sprzyja od dawna. Czy teraz dane mu będzie rozegrać choć jeden mecz w barwach klubu z Amsterdamu? Wiele zależeć będzie od zdrowia wspomnianego Onany.

ZOBACZ TAKŻE: Bramkarz reprezentacji Polski

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...