STS KOD PROMOCYJNY

Pomocnik zdecydował się na… Islandię. Makuszewski będzie grał w stolicy

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPomocnik zdecydował się na... Islandię. Makuszewski będzie grał w stolicy

Maciej Makuszewski, który w Ekstraklasie rozegrał 235 meczów po pół roku bez klubu, ma nowego pracodawcę. Wybór zaskakuje, bowiem 32-latek podpisał umowę z islandzkim Leiknirem Reykjavik.

Islandzki futbol kojarzy się z dobrą grą reprezentacji w ostatnich latach, ale futbol klubowy w ich wydaniu… nie budzi większych emocji. Tamtejsze kluby są raczej amatorskie, a piłka nożna jest dodatkiem do życia na wyspie. Leiknirem Reykjavik to klub dzielnicowy, który w najwyższej klasie rozgrywkowej gra od roku. W poprzednim sezonie zajął 8. miejsce i ambitne władze chcą więcej. Stąd szukają lepszych piłkarzy.

Pomocnik zdecydował się na... Islandię. Makuszewski będzie grał w stolicy
www.leiknir.com

Takowym ma być doświadczony Makuszewski, który z Lechem Poznań zdobył Superpuchar Polski i zaliczył sporo występów m.in. w Lechii Gdańsk, czy Jagiellonii Białystok. Ostatnie pół roku był bezrobotnym. „Maki” podpisał na razie roczny kontrakt z klubem ze stolicy Islandii. Nowy klub Polaka sezon na Islandii rozpocznie 20 kwietnia od wyjazdowego meczu z KA Akureyri.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...