Reprezentacja Polski U-21. Zagraniczne powołania na mecze z Niemcami i San Marino

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja Polski U-21. Zagraniczne powołania na mecze z Niemcami i San Marino

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski, Maciej Stolarczyk, wysłał zagraniczne powołania na mecze kwalifikacji do mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się w 2023 roku. Już 2 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z San Marino, a następnie 7 czerwca z Niemcami.

Kto otrzymał powołanie?

Pierwotnie szkoleniowiec naszej młodzieżówki na czerwcowe mecze powołał pięciu piłkarzy występujących na co dzień w ligach zagranicznych. Mowa o zawodnikach takich jak:

 • Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913)
 • Bartosz Białek (Wfl Wolfsburg)
 • Michał Karbownik (Olympiakos SFP)
 • Kacper Kozłowski (Royale Union Saint-Gilloise)
 • Kamil Piątkowski (RB Salzburg)

Po kilku dniach Maciej Stolarczyk zdecydował się jednak wystosować jedno dodatkowe powołanie. Trafiło ono w ręce Kacpra Łopaty, środkowego obrońcy broniącego barw angielskiego Sheffield United.

Jak wygląda sytuacja Polaków w tabeli?

Reprezentacja Polski wciąż ma obecnie teoretyczne szanse na awans na mistrzostwa Europy. Aby tak się stało, biało-czerwoni muszą oczywiście wygrać zarówno z Niemcami i San Marino, jak i liczyć na potknięcia zespołu niemieckiego oraz izraelskiego. W praktyce wyjazd na turniej jest zatem bardzo odległy. Tabela na chwilę obecną prezentuje się następująco:

 1. Niemcy; 21 pkt.
 2. Izrael; 16 pkt.
 3. Polska; 15 pkt.
 4. Węgry; 11 pkt.
 5. Łotwa; 4 pkt.
 6. San Marino; 1 pkt.

Reprezentacja Niemiec ma przed sobą spotkania z Polakami oraz Węgrami. Izraelczycy z kolei zmierzą się z Łotwą i San Marino.

Brak powołania dla Zalewskiego

Tym razem powołania do młodzieżówki nie otrzymał Nicola Zalewski, zawodnik włoskiej AS Romy. Nie powinno być to jednak zaskoczeniem, gdyż piłkarz ten przymierzany jest do uczestnictwa w zgrupowaniu pierwszej reprezentacji.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...