Premierowe trafienie Szymańskiego dla Feyenoordu Rotterdam

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPremierowe trafienie Szymańskiego dla Feyenoordu Rotterdam

Sebastian Szymański zanotował swoje premierowe trafienie w barwach Feyenoordu Rotterdam. Polak pojawił się na boisku w 72. minucie meczu z 4. kolejki Eredivisie z FC Emmen. W doliczonym czasie gry najlepiej zachował się w polu karnym i na raty pokonał bramkarza rywali. Pierwsze uderzenie Polaka zostało jeszcze obronione, jednak chwilę później głową wpakował piłkę do odsłoniętej bramki. Jego Feyenoord wygrał 4:0 i jest wiceliderem rozgrywek.

Polak wszedł z ławki i od razu trafił

Sebastian Szymański do tej pory zagrał we wszystkich meczach Feyenoordu Rotterdam w holenderskiej Eredivisie w tym sezonie. Do tej pory wychodził w pierwszym składzie i ma już na koncie asysty. Tym razem trener zdecydował się na posadzenie Polaka na ławce rezerwowych. Ostatecznie pomocnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 72. minucie przy wyniku 1:0. Końcówka była bardzo szalona i Feyenoord w kilka minut zdobył trzy bramki i zakończył mecz efektownym zwycięstwem 4:0.

Swoją cegiełkę do takiego wyniku dołożył Sebastian Szymański. W doliczonym czasie gry doszedł do dośrodkowania w polu karnym. Jego pierwszy strzał wślizgiem został obroniony przez bramkarza, ale dobitka głową była już skuteczna. Tym samym Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w barwach Feyenoordu Rotterdam i potwierdził, że będzie ważnym punktem drużyny zarówno na krajowym, jak i europejskim podwórku.

Feyenoord Rotterdam – FC Emmen 4:0 (0:0)

W Holandii grali też inni Polacy

W czwartej kolejce na boiskach Eredivisie oglądaliśmy nie tylko Sebastiana Szymańskiego. Kolejne pełne spotkanie po powrocie po kontuzji zanotował dla SC Heerenveen Paweł Bochniewicz, a jego zespół wygrał 2:1 z Fortuną Sittard. Na boisku pojawił się również utalentowany Kacper Kozłowski. Po nieudanej przygodzie w Belgii zdecydował się na wypożyczenie do Holandii i w tym sezonie będzie reprezentował barwy Vitesse Arnhem. Jego drużyna zremisowała 2:2 u siebie z RKC Waalwijk. Z pewnością cała trójka jest na radarach Czesława Michniewicza i jego sztabu szkoleniowego. Piłkarze wciąż walczą o wyjazd na Mistrzostwa Świata w Katarze.