STS KOD PROMOCYJNY

Płacheta zamienia Norwich na Birmingham. Będzie grał więcej?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąPłacheta zamienia Norwich na Birmingham. Będzie grał więcej?

Jest szansa na regularną grę i lepsze liczby Przemysława Płachety. Siedmiokrotny reprezentant Polski został wypożyczony na rok z Norwich City do Birmingham City.

Płacheta znajduje się w szerokim gronie reprezentantów Polski, którzy walczą o wyjazd na Mundial 2022 do Kataru. Selekcjoner Czesław Michniewicz otwarcie jednak mówi, że pojadą tylko ci, którzy grają w swoich klubach. A za skrzydłowym niezbyt udany sezon. Norwich spadło z Premier League, a Płacheta w całym sezonie zaliczył tylko dwanaście występów. Nic więc dziwnego, że potrzebna mu była zmiana barw klubowych.

I właśnie do niej doszło. Polak został wypożyczony do Birmingham City. Zespół ten występuje w Championship. Poprzedni sezon też nie był w ich wykonaniu najlepszy, gdyż zajęli odległe 20. miejsce.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Birmingham! Kiedy dostałem wiadomość, że ten klub jest jedną z opcji, bardzo się z tego ucieszyłem.

Przemysław Płacheta

ZOBACZ TAKŻE: Premier League: gdzie oglądać

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...