Płacheta zamienia Norwich na Birmingham. Będzie grał więcej?

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąPłacheta zamienia Norwich na Birmingham. Będzie grał więcej?

Jest szansa na regularną grę i lepsze liczby Przemysława Płachety. Siedmiokrotny reprezentant Polski został wypożyczony na rok z Norwich City do Birmingham City.

Płacheta znajduje się w szerokim gronie reprezentantów Polski, którzy walczą o wyjazd na Mundial 2022 do Kataru. Selekcjoner Czesław Michniewicz otwarcie jednak mówi, że pojadą tylko ci, którzy grają w swoich klubach. A za skrzydłowym niezbyt udany sezon. Norwich spadło z Premier League, a Płacheta w całym sezonie zaliczył tylko dwanaście występów. Nic więc dziwnego, że potrzebna mu była zmiana barw klubowych.

I właśnie do niej doszło. Polak został wypożyczony do Birmingham City. Zespół ten występuje w Championship. Poprzedni sezon też nie był w ich wykonaniu najlepszy, gdyż zajęli odległe 20. miejsce.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Birmingham! Kiedy dostałem wiadomość, że ten klub jest jedną z opcji, bardzo się z tego ucieszyłem.

Przemysław Płacheta

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...