Płacheta zamienia Norwich na Birmingham. Będzie grał więcej?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąPłacheta zamienia Norwich na Birmingham. Będzie grał więcej?

Jest szansa na regularną grę i lepsze liczby Przemysława Płachety. Siedmiokrotny reprezentant Polski został wypożyczony na rok z Norwich City do Birmingham City.

Płacheta znajduje się w szerokim gronie reprezentantów Polski, którzy walczą o wyjazd na Mundial 2022 do Kataru. Selekcjoner Czesław Michniewicz otwarcie jednak mówi, że pojadą tylko ci, którzy grają w swoich klubach. A za skrzydłowym niezbyt udany sezon. Norwich spadło z Premier League, a Płacheta w całym sezonie zaliczył tylko dwanaście występów. Nic więc dziwnego, że potrzebna mu była zmiana barw klubowych.

I właśnie do niej doszło. Polak został wypożyczony do Birmingham City. Zespół ten występuje w Championship. Poprzedni sezon też nie był w ich wykonaniu najlepszy, gdyż zajęli odległe 20. miejsce.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Birmingham! Kiedy dostałem wiadomość, że ten klub jest jedną z opcji, bardzo się z tego ucieszyłem.

Przemysław Płacheta

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Znane są już data i miejsce gali KSW 77. Walka wieczoru o pas kategorii koguciej?

Wiemy kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się KSW 77. Ostatnia tegoroczna gala największej federacji MMA w Europie będzie mieć miejsce 17 grudnia w Gliwicach. Przybysz...

Nietypowy mecz Huberta Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Rijadzie

Hubert Hurkacz rozegrał pierwszy, oficjalny mecz od ponad miesiąca. Wrocławianin zameldował się na korcie w Rijadzie i awansował do ćwierćfinału turnieju. Jego spotkanie było...