Rafał Gikiewicz z nagrodą dla piłkarza 2. kolejki Bundesligi

Strona głównaPiłka nożnaRafał Gikiewicz z nagrodą dla piłkarza 2. kolejki Bundesligi

Kapitalne spotkanie w 2. kolejce Bundesligi zanotował Rafał Gikiewicz. Bramkarz drużyny FC Augsburg powstrzymał rozpędzonych zawodników Bayeru Leverkusen. Dzięki temu jego zespół wywiózł trzy punkty z trudnego terenu jednej z najlepszych ekip niemieckiej Bundesligi. Gra Polaka została doceniona nie tylko przez kibiców, ale także przez ekspertów. W nagrodę otrzymał tytuł najlepszego zawodnika kolejki od prestiżowego magazynu piłkarskiego „Kicker”.

Kapitalna dyspozycja doświadczonego golkipera

Doświadczony 34-letni bramkarz od wielu lat występuje w Niemczech. W tym czasie zapracował sobie na pozycję solidnego i cenionego bramkarza. Aktualnie występuje w bawarskim Augsburgu, z którym ponownie powinien walczyć o bezpieczne utrzymanie w rozgrywkach Bundesligi. Rafał Gikiewicz z kolegami nie najlepiej weszli w ten sezon, ponieważ doznali porażki 0:4 z Freiburgiem. Szansa na przełamanie przyszła w Leverkusen, gdzie czekał na nich mocny Bayer.

Przez 90 minut stroną dominującą byli zawodnicy Bayeru Leverkusen, jednak w bramce gości dwoił się i troił Rafał Gikiewicz. Ostatecznie dał się pokonać tylko raz i miało to miejsce w 43. minucie. Wówczas Polak był bezradny przy strzale Chilijczyka Charlesa Aranguiza. Na szczęście koledzy Polaka odpowiedzieli dwoma bramki i Augsburg wygrał na wyjeździe 2:1. Rafał Gikiewicz obronił 9 strzałów rywali, w tym kilka niezwykle groźnych. Gdyby skapitulował, to nikt nie mógłby mieć do niego żadnych pretensji. Całe spotkanie w barwach Augsburga zagrał również Robert Gumny.

Zawodnik kolejki magazynu Kicker

W nagrodę za swój świetny występ Polak wylądował w najlepszej jedenastce 2. kolejki Bundesligi wg dziennikarzy magazynu „Kicker”. Rafał Gikiewicz został wybrany najlepszym zawodnikiem tej kolejki, a obok niego w jedenastce znaleźli się m.in. Jamal Musiala z Bayernu Monachium i Youssoufa Moukoko z Borussi Dortmund. Tym samym Polak pojawił się gronie najlepszych zawodnik niemieckiej ligi, co jest dla niego ogromnym wyróżnieniem.