Raków Częstochowa dopełnił formalności

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaRaków Częstochowa dopełnił formalności

Piłkarze Rakowa Częstochowa dopełnili formalności i wygrali na wyjeździe z faworyzowaną FK Astana. Piłkarze wicemistrza Polski losy dwumeczu rozstrzygnęli już w pierwszym meczu w Częstochowie, gdy pokonali zespół z Kazachstanu 5:0. Na wyjeździe jedyną bramkę zdobył Ukrainiec Władysław Koczerhin i Raków zameldował się w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Tam zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava.

Potwierdzenie dominacji

Gracze z Częstochowy lecieli do Kazachstanu w bardzo dobrych nastrojach. W tym roku wszystko układa się po ich myśli. Zdobyli Superpuchar Polski oraz wygrali w pierwszej kolejce rodzimej Ekstraklasy. Zmagania w Europie rozpoczęli od efektownego i nieco zaskakującego zwycięstwa 5:0 z FK Astana. Zespół z Kazachstanu w ostatnich latach regularnie występował w fazie grupowej europejskich pucharów. Teraz jednak zmierzył się z częstochowską siłą i nie miał szans. Raków losy awansu przesądził w meczu domowym, gdy rozgromił rywali. Do Kazachstanu gracze wicemistrza Polki pojechali dopełnić formalności.

Bramka na wagę wyjazdowego zwycięstwa

Mecz rozpoczął się po myśli gości. Już po kilku minutach w poprzeczkę trafił Sebastian Musiolik. Chwilę później z takim samym skutkiem uderzał Ben Lederman. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 16. minucie bramkę na wagę zwycięstwa Rakowa zdobył Ukrainiec Władysław Koczerhin. Jego uderzenie sprzed pola karnego zatrzepotało w bramce bezradnego Aleksandra Zaruckija. Po tej bramce z gospodarzy ponownie zeszło powietrze, a Częstochowianie kontrolowali mecz i zbytnio nie forsowali tempa. Wynik ich urządzał. Z dalekiej Astany wracają z awansem do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy i kolejnym zwycięstwem

FK Astana – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Trudny rywal w III rundzie

W kolejnej rundzie Raków Częstochowa zmierzy się w dwumeczu ze słowackim Spartakiem Trnava. Zespół ten w II rundzie okazał się lepszy od walijskiego Newtown AFC. W zespole ze Słowacji na co dzień występuje m.in. Polak Miłosz Kozak, który w przeszłości grał m.in. w Radomiaku Radom i Chrobrym Głogów. Mecze III rundy odbędą się 4 i 11 sierpnia. Raków pierwszy mecz zagra na wyjeździe.