Raków pokonał Spartak Trnava i pewnie awansował do IV rundy el. LKE

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaRaków pokonał Spartak Trnava i pewnie awansował do IV rundy el. LKE

Piłkarze Rakowa Częstochowa kontynuują swoją dobrą dyspozycję w rozgrywkach europejskich. Podopieczni Marka Papszuna tym razem pokonali przed własną publicznością Spartak Trnava 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Władysław Koczerhin. To czwarty mecz i czwarte zwycięstwo częstochowian bez straty bramki w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu wicemistrzowie Polski awansowali do decydującej batalii o awans do fazy grupowej tych rozgrywek.

Przypieczętowanie awansu

Zawodnicy Rakowa Częstochowa rozpoczynali spotkanie rewanżowe III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy w dobrych nastrojach. Przed tygodniem w słowackiej Trnavie wygrali 2:0 po dwóch bramkach Iviego Lopeza. Tym razem musieli tylko utrzymać prowadzenie, aby zameldować się w IV rundzie. To decydujący etap, który rozstrzygnie o awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Pierwsza połowa meczu toczona była w spokojnym tempie, jednak widać było wyższą kulturę gry u podopiecznych Marka Papszuna. Choć rywale sporadycznie przedostawali się pod bramkę gospodarzy, to jednak nic konkretnego z tego nie wynikało. Raków nie musiał podkręcać tempa gry, ponieważ bezbramkowy remis dawał awans.

Decydująca bramka dla losów tego meczu padła dopiero w drugiej połowie. Kluczowa okazała się 68. minuta. Wówczas bardzo dobrze zachował się Łotysz Vladislavs Gutkovskis, który w trudnej sytuacji opanował piłkę i zgrał ją do Iviego Lopeza. Ten wypuścił na czystą pozycję Władysława Koczerhina. Ukrainiec nie miał problemu z pokonaniem bramkarz rywali i wyprowadził częstochowian na prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a w dwumeczu wicemistrzowie Polski wygrali 3:0.

Raków Częstochowa – Spartak Trnava 1:0 (0:0)

O krok od awansu

Raków Częstochowa idzie przez eliminacje Ligi Konferencji Europy jak burza. Wygrał dotychczasowe cztery spotkania i w żadnym z nich nie stracił bramki. Ostatecznie awansował do decydującej rundy eliminacji. Tam zagra ze Slavią Praga, która wyeliminowała Panathinaikos Ateny. Pierwsze spotkanie dwumeczu odbędzie się 18 sierpnia w Częstochowie. Stawką dwumeczu będzie awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy