Rekord Bielsko-Biała z Superpucharem Polski w futsalu

Strona głównaPiłka nożnaFutsalRekord Bielsko-Biała z Superpucharem Polski w futsalu

Zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała wywalczyli Superpuchar Polski w futsalu. W meczu o to trofeum pokonali mistrza Polski Constract Lubawa. Spotkanie zakończyło się dopiero w rzutach karnych. Kibice zgromadzeni na trybunach w Będzinie nie mogli narzekać na nudę, ponieważ po dogrywce było 5:5. Już za kilka dni rusza kolejny sezon Fogo Futsal Ekstraklasy i zarówno Rekord, jak i Constract należą do grona faworytów do walki o tytuł mistrzowski.

Wielkie emocje i wygrana Rekordu w karnych

W meczu o Superpuchar Polski mierzył się mistrz Polski Constract Lubawa oraz zdobywca krajowego pucharu Rekord Bielsko-Biała. To dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu w Polsce, dlatego emocje były gwarantowane. Mecz o Superpuchar Polski odbył się w Będzinie. Lepiej rozpoczęli go mistrzowie Polski, którzy do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Pedro. W drugiej połowie meczu oglądaliśmy trzy bramki. Najpierw do wyrównania doprowadził Tomasz Lutecki. Constract ponownie wyszedł na prowadzenie po bramce Mateusza Mrowca. Wydawało się, że mistrzowie Polski zgarnął trofeum, jednak w ostatniej minucie meczu do wyrównania doprowadził Stefan Rakić.

Doszło do dogrywki, która również była bardzo emocjonująca. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli ją zawodnicy Rekordu. Strzelili trzy bramki i prowadzili już 5:2. Na listę strzelców wpisali się: Gustavo Henrique, Stefan Rakić i Krzysztof Iwanek. Mistrzowie Polski nie dawali za wygraną i w dramatycznych okolicznościach doprowadzili do serii rzutów karnych. Bramki zdobyli Pedro (dwie) oraz Kacper Sendlewski. Ostatecznie w serii rzutów karnych Rekord Bielsko-Biała wygrał 4:3 i to jego gracze mogą świętować zdobycie cennego trofeum

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 5:5 (2:2, 1:0) k. 3:4

Już niedługo rusza Fogo Futsal Ekstraklasa

Mecz o Superpuchar Polski rozegrano na kilka dni przed startem kolejnego sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy. Tytułu mistrzowskiego będą bronili gracze Constractu Lubawa. W gronie faworytów do złota znajduje się też Rekord Bielsko-Biała. Przed nami niezwykle emocjonujący sezon, a zawodnicy z Lubawy reprezentują Polskę również w Lidze Mistrzów, gdzie awansowali do II fazy grupowej.