Remis z Brondby i niewykorzystana szansa Pogoni

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaRemis z Brondby i niewykorzystana szansa Pogoni

Pogoń Szczecin przed własną publicznością zremisowała 1:1 z duńskim Brøndby IF w meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Portowcy długo gonili wynik, jednak w końcowych fragmentach meczu do wyrównania doprowadził Luka Zahović. Gracze ze Szczecina mogą żałować, że przebudzili się dopiero po przerwie i nie wykorzystali szansy na domowe zwycięstwo. Nie są jednak bez szans w walce o awans do kolejnej rundy. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień na obrzeżach Kopenhagi.

Pierwsza połowa dla Brøndby IF

W pierwszych 45. minutach lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy duńskiego zespołu. Choć liczba stworzonych sytuacji przemawiała za Pogonią Szczecin, to jednak widoczna była większa kultura gry po stronie bardziej doświadczonych w europejskich bojach Duńczyków. W zespole ze Szczecina na skrzydłach szarpać próbowali Kamil Grosicki i Sebastian Kowalczyk, jednak brakowało konkretów. Tych więcej było po stronie gości, którzy wyszli na prowadzenie w 28. minucie. Bramkę na 0:1 zdobył Blas Riveros, który skutecznie dobił swoje pierwsze uderzenie odbite od poprzeczki. Do końca pierwszej połowy lepsze sytuacje stwarzało Brøndby IF, jednak czujnie w bramce gospodarzy bronił Dante Stipica.

Druga połowa dla Portowców

Po regulaminowej przerwie oglądaliśmy całkowicie odmienioną Pogoń Szczecin. Polski zespół grał zdecydowanie pewniej i odważniej, co od razu zaczęło się przekładać na sytuacje bramkowe. Tych było przynajmniej kilka, jednak w najważniejszych momentach szwankowała skuteczność Portowców. Jednocześnie bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Mads Hermansen. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem Brøndby IF, to na kilka minut przed jego końcem Portowcy przeprowadzili kapitalną akcję. Po kilkunastu podaniach piłka trafiła w końcu do Luki Zahovicia, który zwiódł obrońcę rywali i płaskim uderzeniem posłał piłkę do bramki. Doprowadził do remisu. Do końcowego gwizdka to Szczecinianie mieli przewagę, jednak wynik nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się remisem i w lepszej sytuacji przed rewanżem są goście. Pogoń pokazała jednak, że nie można przekreślać jej szans na awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Rewanż rozpocznie się 28 lipca o 20:00

Pogoń Szczecin – Broendby IF 1:1 (0:1)