Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet zagra towarzysko z Rumunią

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekReprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet zagra towarzysko z Rumunią

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet 11 listopada zmierzy się w meczu towarzyskim z Rumunią. Spotkanie zostanie rozegrane w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Sprawdzian w Dzień Niepodległości

Podopieczne selekcjoner Niny Patalon zagrają mecz towarzyski z Rumunią. Panie wybiegną na murawę 11 listopada o godzinie 16:00, a spotkanie zostanie rozegrane w Ostrowcu Świętokrzyskim na obiekcie trzecioligowego KSZO. Prezes Świętokrzyskiego Związki Piłki Nożnej w swoich wypowiedziach medialnych podkreślał, że oprócz idei zagrania test-meczu, chodzi przede wszystkim o propagowanie piłki nożnej kobiet w Polsce. Nadal jest ona uznawana za dyscyplinę niszową.

Mecz zostanie rozegrany w Dzień Niepodległości, a oprócz samego widowiska sportowego, odbędą się tego dnia inne imprezy w ramach obchodów 11 listopada. Dodajmy, że biało-czerwone przebywają obecnie na zgrupowaniu w Kielcach, a do swoich domów będą mogły udać się po zakończonym meczu z Rumunią.

Propagowanie piłki nożnej kobiet – ME 2025

Pisaliśmy już, że Polska stara się o organizację Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet. Nasz kraj od maja bieżącego roku jest kandydatem do zorganizowania tej dużej imprezy. W jej ramach zostałoby rozegranych aż 31 meczów. Kontrkandydatami Polskiego Związku Piłki Nożnej w ubieganiu się o miano gospodarza turnieju są Francja, Szwajcaria z Liechtensteinem, Ukraina, a także zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii.

To nie pierwszy raz, gdy Polska podjęłaby się organizacji dużej imprezy piłkarskiej. W 2012 roku wspólnie z Ukrainą przygotowała przecież EURO, w 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Europy U-21, a w 2019 roku Mistrzostwa Świata U-20.

Informacja, kto zorganizuje Mistrzostwa Europy 2025 w piłce nożnej kobiet zostanie podana przez UEFA już 7 grudnia 2022 roku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...