STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentacja Polski U20 gorsza od południowych sąsiadów

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja Polski U20 gorsza od południowych sąsiadów

Nie było powtórki z meczu z Anglią. Reprezentacja Polski do lat 20 uległa rówieśnikom z Czech przegrywając 0:2.

Kilka dni temu w zdecydowanie lepszych humorach byli reprezentanci Polski do lat 20 i kibice tej drużyny. Biało-czerwoni pokonali w Bielsku-Białej reprezentację Anglii. Mecz był emocjonujący, a ofensywnych akcji Polaków nie brakowało. Powrót do rzeczywistości miał jednak miejsce w poniedziałek, gdy kadra U20 w miejscowości Frydek-Mistek zagrała z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi nie okazali się gościnni, gdyż pewnie wygrali 2:0. W pierwszej połowie gola dla gospodarzy strzelił Marke Icha, a po godzinie gry wynik ustalił Filip Firbacher.

Porażka z Czechami nie sprawiła jednak, że biało-czerwoni osunęli się w tabeli Turnieju Ośmiu Narodów. W tabeli Elite League Polska jesy piąta i traci do liderującej reprezentacji Niemiec zaledwie dwa punkty, a przewaga nad ostatnimi Anglikami i Czechami to zaledwie jedno oczko.

Czechy U20 – Polska U20 2:0 (1:0)

POLSKA: Bieszczad (46. Tobiasz) – Paluszek (46. Szymański), Łopata, Szcześniak (66. Tkocz) – Żukowski, Struski (46. Kałuziński), Łakomy (76. Bieroński), Pyrka (46. Szymczak), Piła (46. Kobacki), Gołębiowski (46. Iskra; 83. Talar) – Zjawiński (66. Gerbowski). Trener Miłosz Stępiński.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...