Reprezentacja Polski U20 gorsza od południowych sąsiadów

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja Polski U20 gorsza od południowych sąsiadów

Nie było powtórki z meczu z Anglią. Reprezentacja Polski do lat 20 uległa rówieśnikom z Czech przegrywając 0:2.

Kilka dni temu w zdecydowanie lepszych humorach byli reprezentanci Polski do lat 20 i kibice tej drużyny. Biało-czerwoni pokonali w Bielsku-Białej reprezentację Anglii. Mecz był emocjonujący, a ofensywnych akcji Polaków nie brakowało. Powrót do rzeczywistości miał jednak miejsce w poniedziałek, gdy kadra U20 w miejscowości Frydek-Mistek zagrała z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi nie okazali się gościnni, gdyż pewnie wygrali 2:0. W pierwszej połowie gola dla gospodarzy strzelił Marke Icha, a po godzinie gry wynik ustalił Filip Firbacher.

Porażka z Czechami nie sprawiła jednak, że biało-czerwoni osunęli się w tabeli Turnieju Ośmiu Narodów. W tabeli Elite League Polska jesy piąta i traci do liderującej reprezentacji Niemiec zaledwie dwa punkty, a przewaga nad ostatnimi Anglikami i Czechami to zaledwie jedno oczko.

Czechy U20 – Polska U20 2:0 (1:0)

POLSKA: Bieszczad (46. Tobiasz) – Paluszek (46. Szymański), Łopata, Szcześniak (66. Tkocz) – Żukowski, Struski (46. Kałuziński), Łakomy (76. Bieroński), Pyrka (46. Szymczak), Piła (46. Kobacki), Gołębiowski (46. Iskra; 83. Talar) – Zjawiński (66. Gerbowski). Trener Miłosz Stępiński.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...