STS KOD PROMOCYJNY

Helik z golem, a Bielik tylko na ławce

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąHelik z golem, a Bielik tylko na ławce

Słodko-gorzki wtorek polskich piłkarzy na zapleczu Premier League. Po roku czekania bramkę dla Barnsley zdobył Michał Helik. Mniej powodów do zadowolenia miał inny powołany przez selekcjonera Czesława Michniewicza na baraż – Krystian Bielik.

Roczna przerwa Helika

Helik i Bielik zostali docenieni przez nowego selekcjonera reprezentacji za ich regularną grę w Championship. Co ciekawe, obie drużyny Polaków walczą o pozostanie na zapleczu Premier League, lecz obecnie zajmują w tabeli miejsca spadkowe. We wtorek krok w kierunku utrzymania wykonało Barnsley, które pokonało Bristol City 2:0. Drugie trafienie było autorstwa właśnie Helika, który popisał się główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dla byłego piłkarza Ruchu Chorzów i Cracovii był to pierwszy gol w tym sezonie. Helik na kolejne trafienie dla Barnsley czekał rok, bowiem 13 marca 2021 roku zdobył bramkę w meczu z Bournemouth. 26-letni środkowy obrońca w tym sezonie ma już na swoim koncie w sumie 39 rozegranych meczów dla Barnsley, licząc wszystkie rozgrywki.

Przyglądał się tylko z ławki

Sporą niespodzianką był fakt braku w wyjściowej jedenastce Krystiana Bielika. Środkowy obrońca wrócił do formy po przebytej kontuzji. Bielik rozegrał 11 meczów i strzelił jednego gola. Jednak wtorkowy mecz Derby z Blackburn przesiedział na ławce rezerwowych. Derby prowadziło 1:0, ale przegrało 1:3 i ich sytuacja w ligowej tabeli jest już bardzo zła. Dodatkowo klubem targają problemy finansowe, z powodu których do amerykańskiego Charlotte FC sprzedany został skrzydłowy Kamil Jóźwiak.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...