STS KOD PROMOCYJNY

Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Brak Krychowiaka!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiFernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Brak Krychowiaka!

Nowe selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił listę powołań na pierwsze mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. Wśród 25 piłkarzy zabrakło m.in. Grzegorza Krychowiaka.

Nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w ostatnim czasie oglądał ponad sto meczów z udziałem polskich piłkarzy i 17 meczów reprezentacji Polski z przeszłości. Na tej podstawie zdecydowano się dobrać piłkarzy na początek eliminacji mistrzostw Europy.

Krychowiak i Kownacki bez powołania

Na liście zabrakło m.in. Kamila Glika, który jest kontuzjowany, podobnie jak Arkadiusz Milik. Najwięcej pytań dotyczyło jednak braku Grzegorza Krychowiaka. Doświadczony pomocnik w ostatnich latach był podstawowym graczem wyjściowego składu. – Nigdy nie odnoszę się do indywidualnych powołań. Musieliśmy podjąć trudne decyzje, jednak nigdy nie zamykam się na przyszłość i ewentualne zmiany. Pesel i wiek nie są dla mnie istotne – odpowiedział Fernando Santos, pytany właśnie o absencję „Krychy”. Nie ma też będącego w dobrej formie, piłakrza drugoligowej Fortuny Duesseldorf Dawida Kownackiego.

Szansa dla młodszych

Jeśli chodzi o kadrę na mecze z Czechami i Albanią, to powołanych zostało trzech bramkarzy i trzech napastników, lecz obecność Krzysztofa Piątka budzi lekkie kontrowersje, bo snajper delikatnie mówiąc daleki jest od optymalnej formy i ma problemy ze skutecznością.

Ciekawymi powołaniami są na pewno” Michał Karbownik, Kacper Kozłowski, czy Ben Lederman, który wyróżnia się w Rakowie Częstochowa. Jeśli chodzi o innych piłkarz z Ekstraklasy, to znalazło się jeszcze miejsce tylko dla Michała Skórasia z Lecha Poznań. – Przy okazji gratuluję Lechowi wyników w europejskich pucharach – dodał Fernando Santos.

W poniedziałek, w Warszawie rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski. Czasu na wspólne treningi i przekazanie filozofii portugalskiego szkoleniowca jest mało. 24 marca w Pradze odbędzie się mecz Czechy – Polska, a 27 marca w Warszawie rozegrany zostanie drugi mecz tej grupy, czyli Polska – Albania.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...