Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Brak Krychowiaka!

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiFernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Brak Krychowiaka!

Nowe selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił listę powołań na pierwsze mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. Wśród 25 piłkarzy zabrakło m.in. Grzegorza Krychowiaka.

Nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w ostatnim czasie oglądał ponad sto meczów z udziałem polskich piłkarzy i 17 meczów reprezentacji Polski z przeszłości. Na tej podstawie zdecydowano się dobrać piłkarzy na początek eliminacji mistrzostw Europy.

Krychowiak i Kownacki bez powołania

Na liście zabrakło m.in. Kamila Glika, który jest kontuzjowany, podobnie jak Arkadiusz Milik. Najwięcej pytań dotyczyło jednak braku Grzegorza Krychowiaka. Doświadczony pomocnik w ostatnich latach był podstawowym graczem wyjściowego składu. – Nigdy nie odnoszę się do indywidualnych powołań. Musieliśmy podjąć trudne decyzje, jednak nigdy nie zamykam się na przyszłość i ewentualne zmiany. Pesel i wiek nie są dla mnie istotne – odpowiedział Fernando Santos, pytany właśnie o absencję „Krychy”. Nie ma też będącego w dobrej formie, piłakrza drugoligowej Fortuny Duesseldorf Dawida Kownackiego.

Szansa dla młodszych

Jeśli chodzi o kadrę na mecze z Czechami i Albanią, to powołanych zostało trzech bramkarzy i trzech napastników, lecz obecność Krzysztofa Piątka budzi lekkie kontrowersje, bo snajper delikatnie mówiąc daleki jest od optymalnej formy i ma problemy ze skutecznością.

Ciekawymi powołaniami są na pewno” Michał Karbownik, Kacper Kozłowski, czy Ben Lederman, który wyróżnia się w Rakowie Częstochowa. Jeśli chodzi o innych piłkarz z Ekstraklasy, to znalazło się jeszcze miejsce tylko dla Michała Skórasia z Lecha Poznań. – Przy okazji gratuluję Lechowi wyników w europejskich pucharach – dodał Fernando Santos.

W poniedziałek, w Warszawie rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski. Czasu na wspólne treningi i przekazanie filozofii portugalskiego szkoleniowca jest mało. 24 marca w Pradze odbędzie się mecz Czechy – Polska, a 27 marca w Warszawie rozegrany zostanie drugi mecz tej grupy, czyli Polska – Albania.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...