STS KOD PROMOCYJNY

Pierwsze powołania Czesława Michniewicza. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał piłkarzy z zagranicznych klubów, w tym z Rosji

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPierwsze powołania Czesława Michniewicza. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał piłkarzy z zagranicznych klubów,...

Choć wciąż nie wiadomo z kim i czy w ogóle zagramy w marcowym terminie FIFA, to jednak Czesław Michniewicz dokonał pierwszej selekcji reprezentantów. Najpierw ogłoszone zostały nazwiska piłkarzy grający poza Polską.

Zaskoczenia? Raczej brak, bo o wielu nazwiskach mówiło się od dłuższego czasu. Czesław Michniewicz powołał kilku piłkarzy, których zna ze współpracy z czasów reprezentacji młodzieżowej. Dlatego na liście znaleźli się m.in. Grabara, Bielik czy Szymon Żurkowski. Małą niespodzianką jest powołanie Konrada Michalaka, który na co dzień gra w tureckim Konyasporze. Do kadry wraca Jacek Góralski.

Pewna niepewność była przy reprezentantach grających w rosyjskich klubach. Choć nadal nie wiadomo, czy dadzą radę stawić się na zgrupowaniu, to jednak powołania otrzymali Krychowiak (Krasnodar), Rybus (Lokomotiw) i Szymański (Dinamo).

Zagraniczne powołania na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski

  • Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Kamil Grabara, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Kamil Glik, Michał Helik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus.
  • Pomocnicy: Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Konrad Michalak, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski.
  • Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Powołania, powołaniami, ale nadal nie wiemy z kim Polska zagra pod koniec marca. Rosja zaskarżyła decyzję o wykluczeniu z baraży do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Pierwotnie biało-czerwoni mieli 24 marca zagrać z Rosją w półfinale baraży. Jeśli CAS podtrzyma wykluczenie najpewniej Polska 29 marca zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie finał baraży ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy. Jeśli nie, to Polska i tak zapowiedziała bojkot meczu z Rosją.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...