STS KOD PROMOCYJNY

Powołania Fernando Santosa na najbliższe mecze Polski. „Krycha” i „Grosik” wracają!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPowołania Fernando Santosa na najbliższe mecze Polski. "Krycha" i "Grosik" wracają!

Znamy kadrę biało-czerwonych na wrześniowe mecze z Wyspami Owczymi i Albanią w ramach eliminacji Euro 2024. Do kadry po przerwie wracają doświadczeni piłkarze: Grzegorz Krychowiak oraz Kamil Grosicki.

W czwartek selekcjoner Fernando Santos ogłosił powołania na najbliższe mecze reprezentacji Polski.

Polska z Krychowiakiem i Grosickim

Zaskoczenia były przewidywane, bo wymieniało się np. możliwe powołanie Szymona Włodarczyka. Tymczasem na wrześniowym zgrupowaniu pojawią się dwaj bardzo doświadczeni piłkarze – Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki. Obaj ostatni raz grali w reprezentacji jeszcze za czasów Czesława Michniewicza i Mundialu 2022. „Krycha” obecnie gra w lidze Arabii Saudyjskiej, gdzie w klubie Abha FC trenuje pod okiem Michniewicza, a „Grosik” gra w Ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin.

Oprócz dwójki doświadczonych piłkarzy w kategorii zaskoczenie należy traktować powołanie Adriana Benedyczaka, który gra we włoskiej Parmie. 22-latek w tym sezonie Serie B i Pucharze Włoch zaliczył cztery mecze i strzelił trzy gole.

Powołania zawsze są realizowane według tego, co może się wydarzyć w najbliższych meczach. Zawsze myślę o tym, co jest najważniejsze, czyli o tym, by ta drużyna mogła dobrze reprezentować swój kraj. Nie zamykałem się na nikogo. Nawet prezydent nie mógłby mi powiedzieć, kogo mam powołać. Tylko selekcjoner o tym decyduje. Robert Lewandowski nie miał wpływu na powołania Grosickiego i Krychowiaka

Fernando Santos o powołaniach

Pięć finałów w eliminacjach Euro 2024

Przed Polską niezwykle ważne mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy. Polska musi wygrać oba wrześniowe mecze, jeśli nadal biało-czerwoni chcą się liczyć w walce o dwa pierwsze miejsca w grupie E. – Chcielibyśmy być na pierwszym miejscu, chcielibyśmy mieć dziewięć punktów, a mamy tylko trzy. Ale najważniejsze jest to, że wciąż wszystko zależy tylko od nas. Mamy pięć finałów i musimy wygrać te pięć finałów – przyznał Fernando Santos. Mecz Polska – Wyspy Owcze już 7 września, a wyjazdowe spotkanie z Albanią 10 września.

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentacja Polski – najlepsi strzelcy

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...