STS KOD PROMOCYJNY

Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiSpadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Wstydliwa porażka Polski z Mołdawią w eliminacjach Euro 2024 musiała mieć swoje konsekwencje w pozycji biało-czerwonych w światowym rankingu. Tak też się stało i w klasyfikacji FIFA Polska osunęła się na 26. pozycję.

Do niedawna reprezentacja Polski prowadzona obecnie przez Fernando Santosa plasowała się na 23. lokacie. Wygrana z Niemcami w meczu towarzyskim nie miała wielkiego wpływu, bo trzy dni później biało-czerwoni się skompromitowali. Prowadząc 2:0 do przerwy w Kiszyniowie, dali sobie strzelić trzy gole. Była to porażka z najniżej notowanym rywalem.

W czwartek FIFA przedstawiła zaktualizowany ranking. Polska spadła w nim o trzy miejsca (z 23 na 26). Nasi pogromcy, czyli Mołdawia, jak można się domyślać, podskoczyła w klasyfikacji aż osiem pozycji (z 171 na 164).

Jakie miejsca w rankingu FIFA zajmują inni rywale Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy 2024? Czechy są na 37. miejscu, Albanię 65. miejscu, a nasz najbliższy rywal, czyli Wyspy Owcze na 129. miejscu. Polska z Wyspami Owczymi zagra u siebie we wrześniu. Oby biało-czerwoni już tylko pięli się w rankingu FIFA.

ZOBACZ TAKŻE: EURO 2024: gdzie obejrzeć

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...