Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiSpadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Wstydliwa porażka Polski z Mołdawią w eliminacjach Euro 2024 musiała mieć swoje konsekwencje w pozycji biało-czerwonych w światowym rankingu. Tak też się stało i w klasyfikacji FIFA Polska osunęła się na 26. pozycję.

Do niedawna reprezentacja Polski prowadzona obecnie przez Fernando Santosa plasowała się na 23. lokacie. Wygrana z Niemcami w meczu towarzyskim nie miała wielkiego wpływu, bo trzy dni później biało-czerwoni się skompromitowali. Prowadząc 2:0 do przerwy w Kiszyniowie, dali sobie strzelić trzy gole. Była to porażka z najniżej notowanym rywalem.

W czwartek FIFA przedstawiła zaktualizowany ranking. Polska spadła w nim o trzy miejsca (z 23 na 26). Nasi pogromcy, czyli Mołdawia, jak można się domyślać, podskoczyła w klasyfikacji aż osiem pozycji (z 171 na 164).

Jakie miejsca w rankingu FIFA zajmują inni rywale Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy 2024? Czechy są na 37. miejscu, Albanię 65. miejscu, a nasz najbliższy rywal, czyli Wyspy Owcze na 129. miejscu. Polska z Wyspami Owczymi zagra u siebie we wrześniu. Oby biało-czerwoni już tylko pięli się w rankingu FIFA.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....