Robert Lewandowski czaruje w Barcelonie. Kolejne dwa gole w La Liga

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRobert Lewandowski czaruje w Barcelonie. Kolejne dwa gole w La Liga

Robert Lewandowski jest nie do zatrzymania i ponownie czaruje w hiszpańskiej La Liga. W meczu szóstej kolejki z Elche dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, a jego zespół wygrał 3:0. Robert Lewandowski ma już osiem trafień w La Liga i prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców. Co ciekawe, pobił również rekord legendarnego Węgra Laszlo Kubali. Jako pierwszy gracz Barcelony w historii zdobył osiem bramek w swoich pierwszych sześciu występach.

Powrót na strzelecki szlak

Wejście Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony jest znakomite. Polak strzela niczym karabin i śrubuje swoje rekordy. Chwila zawahania przyszła w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów, gdzie Polak nie był w stanie wpisać się na listę strzelców w meczu wyjazdowym w Bayernie Monachium. Szybko o tym zapomniał, bo już w sobotę 17 września dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa 3:0. Napastnik reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie w 34. minucie, gdy z najbliższej odległości wykorzystał podanie Alejandro Balde. Równo 20 minut wcześniej Robert Lewandowski wychodził na czystą pozycję, jednak został powalony przez obrońcę gości Gonzalo Verdu, który zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę.

Przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył jeszcze Holender Memphis Depay, a kolejną asystę zanotował Alejandro Balde. Po przerwie od razu do roboty wziął się Robert Lewandowski, który podwyższył wynik na 3:0 w 48. minucie gry, gdy przytomnie zachował się w polu karnym Elche. Kapitan reprezentacji Polski przebywał na boisku do 72. minuty, gdy został zmieniony przez Ferrana Torresa. Barcelona przynajmniej do niedzieli zostanie liderem La Liga. Wówczas Real Madryt zagra na wyjeździe z Atletico Madryt. Jeżeli wygra, to przeskoczy Barcelonę w ligowej tabeli.

FC Barcelona – Elche CF 3:0 (2:0)

Lewandowski liderem strzelców

Po sześciu kolejkach Robert Lewandowski pozostaje liderem strzelców w La Liga. Ma na koncie już osiem trafień i dwie asysty. O trzy bramki wyprzeda drugiego w klasyfikacji Iago Aspasa z Celty Vigo. Polak pobił również 71-letni rekord Laszlo Kubali. Węgier w pierwszych sześciu meczach dla Barcelony zdobył siedem bramek. Robert Lewandowski jest o jedno trafienie lepszy.