STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Robert Lewandowski zagra w hicie ligi hiszpańskiej? Sytuacja Polaka jest skomplikowana

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRobert Lewandowski zagra w hicie ligi hiszpańskiej? Sytuacja Polaka jest skomplikowana

Czy Robert Lewandowski będzie mógł zagrać w hicie La Liga, w którym jego FC Barcelona zmierzy się z Atletico Madryt na wyjeździe? To kluczowe pytanie, na które na ten moment nikt nie zna odpowiedzi. Sytuacja Polaka jest skomplikowana, lecz pomóc mu może Święto Trzech Króli. Dlaczego? Sprawdźmy to!

Wciąż brak werdyktu

Przypomnijmy, że w listopadzie Robert Lewandowski otrzymał czerwoną kartkę w meczu przeciwko Osasunie i początkowo został ukarany zawieszeniem na trzy spotkania: jedno za kartkę i dwa za gesty w stronę sędziego. FC Barcelona długo jednak walczyła o tak zwany „środek zapobiegawczy”, dzięki któremu polski napastnik wystąpił 31 grudnia w derbowym pojedynku z Espanyolem. Sąd w Madrycie jednak do tej pory nie poinformował, jaka będzie finalna kara nałożona na „Lewego”.

Co dalej? Lewy zagra z Atletico?

8 stycznia FC Barcelona ma zmierzyć się na wyjeździe w hicie ligi hiszpańskiej z Atletico Madryt. Do tej pory nie jest jasne, czy Robert Lewandowski będzie mógł wystąpić w tym meczu. Sytuacja kapitana reprezentacji Polski jest skomplikowana, jednak pomóc mu może dość nietypowe zdarzenie. Sąd w Madrycie miał ogłosić swoją decyzję w piątek 6 grudnia, jednak tego dnia w Hiszpanii obchodzone jest Święto Trzech Króli. Tym samym jest to dzień wolny od pracy. Wygląda więc na to, że obrady sądu zostaną przeniesione na przyszły tydzień, dzięki czemu Lewandowski powinien otrzymać pozwolenie na grę w Madrycie. Na oficjalne potwierdzenie tych doniesień należy jednak jeszcze trochę poczekać.

Xavi podjął decyzję

Co ciekawe, szkoleniowiec Barcelony podjął decyzje kadrowe w sprawie najbliższego meczu Pucharu Króla. Robert Lewandowski nie znalazł się w kadrze na środowy mecz z Intercity. Jak możemy się domyślać, jest to spowodowane tym, że Xavi bierze Polaka pod uwagę na mecz z Atletico w Madrycie.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...