Robert Lewandowski zdetronizowany. Większa wartość Piotra Zielińskiego

Autor
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiRobert Lewandowski zdetronizowany. Większa wartość Piotra Zielińskiego

Po dwunastu latach nastąpiła zmiana na pozycji najwyżej wycenianego polskiego piłkarza wg. portalu Transfermarkt. Nowym liderem został Piotr Zieliński, który zdetronizował Roberta Lewandowskiego. Świeżo upieczony mistrz Włoch wyceniany jest obecnie na 40 milionów euro. Wartość kapitana naszej kadry i lidera FC Barcelony szacowana jest na 10 milionów mniej. Podium uzupełnia Jakub Kiiwor z Arsenalu Londyn, który jest wyceniany na 20 milionów euro. 

Piotr Zieliński na prowadzeniu

Według analityków Transfermarkt najwyżej wycenianym obecnie polskim piłkarzem jest 29-letni Piotr Zieliński. Pomocnik SSC Napoli ma za sobą znakomity sezon, w którym był jednym z architektów zdobycia przez drużynę mistrzostwa Włoch. Teraz został najdroższym polskim zawodnikiem. Wg Transfermarkt jego wartość rynkowa wynosi 40 milionów euro i nie zmienia się od jakiegoś czasu. Przy jednoczesnym spadku wartości Roberta Lewandowskiego, to Piotr Zieliński stał się nowym liderem. 

Zmiana po dwunastu latach 

Co ciekawe zmiana nastąpiła dopiero po 12. latach. Po raz ostatni Robert Lewandowski nie był najwyżej wycenianym polskim piłkarzem w 2012 roku, gdy jego wartość wynosiła 6 milionów euro. Wówczas o 1,5 miliona euro więcej wyceniano Jakuba Błaszczykowskiego. Później najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski przez wiele sezonów nie miał sobie równych. Po ostatnim sezonie wartość 34-letniego Roberta Lewandowskiego spadła do 30 milionów euro i został zdetronizowany przez Piotra Zielińskiego. Bez wątpienia wpływ na taką wycenę ma to, że kapitan kadry jest o sześć lat starszy od swojego kolegi. 

10 najdroższych polskich piłkarzy wg Transfermarkt

Poniżej przedstawiamy dziesięciu najwyżej wycenianych polskich piłkarzy według portalu Transfermarkt. To stan na 14 czerwca 2023 roku. Po kolei: pozycja, imię i nazwisko (klub), wartość zawodnika w milionach euro. 

  1. Piotr Zieliński (SSC Napoli) 40 mln
  2. Robert Lewandowski (FC Barcelona) 30 mln
  3. Jakub Kiwior (Arsenal Londyn) 20 mln
  4. Nicola Zalewski (AS Roma) 15 mln
  5. Jan Bednarek (Southampton) 14 mln
  6. Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) 14 mln
  7. Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) 13 mln
  8. Arkadiusz Milik (Juventus Turyn) 10 mln
  9. Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) 10 mln
  10. Przemysław Frankowski (RC Lens) 7 mln

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....