STS KOD PROMOCYJNY

Robert Lewandowski zdetronizowany. Większa wartość Piotra Zielińskiego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiRobert Lewandowski zdetronizowany. Większa wartość Piotra Zielińskiego

Po dwunastu latach nastąpiła zmiana na pozycji najwyżej wycenianego polskiego piłkarza wg. portalu Transfermarkt. Nowym liderem został Piotr Zieliński, który zdetronizował Roberta Lewandowskiego. Świeżo upieczony mistrz Włoch wyceniany jest obecnie na 40 milionów euro. Wartość kapitana naszej kadry i lidera FC Barcelony szacowana jest na 10 milionów mniej. Podium uzupełnia Jakub Kiiwor z Arsenalu Londyn, który jest wyceniany na 20 milionów euro. 

Piotr Zieliński na prowadzeniu

Według analityków Transfermarkt najwyżej wycenianym obecnie polskim piłkarzem jest 29-letni Piotr Zieliński. Pomocnik SSC Napoli ma za sobą znakomity sezon, w którym był jednym z architektów zdobycia przez drużynę mistrzostwa Włoch. Teraz został najdroższym polskim zawodnikiem. Wg Transfermarkt jego wartość rynkowa wynosi 40 milionów euro i nie zmienia się od jakiegoś czasu. Przy jednoczesnym spadku wartości Roberta Lewandowskiego, to Piotr Zieliński stał się nowym liderem. 

Zmiana po dwunastu latach 

Co ciekawe zmiana nastąpiła dopiero po 12. latach. Po raz ostatni Robert Lewandowski nie był najwyżej wycenianym polskim piłkarzem w 2012 roku, gdy jego wartość wynosiła 6 milionów euro. Wówczas o 1,5 miliona euro więcej wyceniano Jakuba Błaszczykowskiego. Później najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski przez wiele sezonów nie miał sobie równych. Po ostatnim sezonie wartość 34-letniego Roberta Lewandowskiego spadła do 30 milionów euro i został zdetronizowany przez Piotra Zielińskiego. Bez wątpienia wpływ na taką wycenę ma to, że kapitan kadry jest o sześć lat starszy od swojego kolegi. 

ZOBACZ TAKŻE: Serie A: gdzie oglądać ligę włoską?

10 najdroższych polskich piłkarzy wg Transfermarkt

Poniżej przedstawiamy dziesięciu najwyżej wycenianych polskich piłkarzy według portalu Transfermarkt. To stan na 14 czerwca 2023 roku. Po kolei: pozycja, imię i nazwisko (klub), wartość zawodnika w milionach euro. 

  1. Piotr Zieliński (SSC Napoli) 40 mln
  2. Robert Lewandowski (FC Barcelona) 30 mln
  3. Jakub Kiwior (Arsenal Londyn) 20 mln
  4. Nicola Zalewski (AS Roma) 15 mln
  5. Jan Bednarek (Southampton) 14 mln
  6. Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) 14 mln
  7. Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) 13 mln
  8. Arkadiusz Milik (Juventus Turyn) 10 mln
  9. Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) 10 mln
  10. Przemysław Frankowski (RC Lens) 7 mln

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...