Robert Lewandowski znów trafia w La Liga. Barcelona mknie po mistrzostwo

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRobert Lewandowski znów trafia w La Liga. Barcelona mknie po mistrzostwo

Robert Lewandowski przełamał się i po kilku meczach bez bramki ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem trafił do siatki w domowym meczu FC Barcelony z Cadiz. Blaugrana wygrała 2:0 i utrzymuje bezpieczną przewagę w lidze nad Realem Madryt. Dla Roberta Lewandowskiego to 15. bramka w tym sezonie. Powiekszył przewagę nad rywalami w walce o koronę króla strzelców.

Bramki pod koniec pierwszej połowy

Zdecydowanym faworytem meczu 22. kolejki hiszpańskiej La Liga była FC Barcelona. Zespół Roberta Lewandowskiego jest liderem rozgrywek, a Cadiz do końca sezonu powinien walczyć o utrzymanie. Od początku stroną przeważającą byli gospodarze, jednak długo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę rywali. Trwało to do 43. minuty, kiedy to bramkę zdobył Sergi Roberto. Po dośrodkowaniu Ferrana Torresa głową uderzał Robert Lewandowski. Jego strzał obronił jeszcze bramkarz Cadiz, ale przy dobitce Roberto nie miał żadnych szans i było 1:0. Zaledwie dwie minuty później Robert Lewandowski otrzymał podanie od Roberto przed polem karnym. Poprawił sobie piłkę i płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza rywali. Do przerwy Barcelona prowadziła 2:0.

Spokojny mecz i zmiana Lewandowskiego

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. Wciąż dominowała Barcelona, jednak dobrze w obronie wyglądali goście. Z drugiej strony gospodarze nie chcieli przesadnie forsować tempa. W ten sposób w dość sennym tempie minęła druga połowa, a Barcelona wygrała ten mecz 2:0 i umocniła się na pozycji lidera La Liga. Robert Lewandowski przebywał na boisku do 74. minuty. Xavi chciał dać odpocząć swojemu zawodnikowi przez rewanżowym meczem Ligi Europy z Manchesterem United.

FC Barcelona – Cadiz CF 2:0 (2:0)

Lider klasyfikacji strzelców

Robert Lewandowski pozostaje liderem klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Po 22. kolejkach ma na swoim koncie już 15 bramek. Za nim znajdują się Francuz Karim Benzema z Realu Madryt oraz Hiszpan Joselu z Espanyolu Barcelona. Obaj mają na koncie po 11 trafień. Kolejna szansa na bramki Lewandowskiego w La Liga już 26 lutego, gdy Barcelona zagra na wyjeździe z Almerią.