Rollercoaster Legii i wyjazdowy remis 3:3 z FC Midtjylland

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaRollercoaster Legii i wyjazdowy remis 3:3 z FC Midtjylland

Piłkarze Legii Warszawa po emocjonującym meczu zremisowali na wyjeździe 3:3 z duńskim FC Midtjylland w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski trzykrotnie odrabiali straty na trudnym terenie w Danii. Bramki dla Legii zdobyli: Marc Gual, Bartosz Ślisz i Blaz Kramer. Rewanż odbędzie się za tydzień w Warszawie i polski klub nie jest bez szans w walce o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Do przerwy 2:1 dla gospodarzy

Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy Legii Warszawa w Danii. Nie bez powodu faworytem bukmacherów było duńskie FC Midtjylland. Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla gospodarzy, którzy już w 16. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Juninho. Podopiecznych Kosty Runjaicia to nie podłamało. Legia walczyła o odrobienie strat i udało się to 10 minut później. Wówczas do siatki trafił Marc Gual. Niestety ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 2:1 po golu Franculino Dju. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Huśtawka nastrojów i 3:3 na zakończenie

Po zmianie stron czekała nas dalsza huśtawka nastrojów. W 64. minucie było już 2:2, gdy strzałem głową piłkę do siatki skierował Bartosz Ślisz. Polski pomocnik wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Josue ze stałego fragmentu gry. Później Legii przydarzyła się fatalna w skutkach strata w środku pola. FC Midtjylland ruszyło z efektowną akcją, a piłkę do siatki ponownie wepchnął Franculino Dju i było 3:2. Pod koniec meczu Maciej Rosołek wypuścił w uliczkę Blaza Kramera, a ten huknął bez zastanowienia i pokonał bramkarza gospodarzy. Znów był remis. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, który pozostawia sprawę awansu otwartą.

FC Midtjylland – Legia Warszawa 3:3 (2:1)

Rewanż za tydzień w Warszawie

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Warszawie. Gracze Legii udowodnili w Danii, że z mocnym przeciwnikiem mogą rywalizować jak równy z równym. Losy awansu wciąż nie są rozstrzygnięte. Legię Warszawa stać na wygraną przed własną publicznością z FC Midtjylland oraz zapewnienie sobie awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Przekonamy się o tym już 31 sierpnia. Początek meczu w Warszawie o godzinie 21.