STS KOD PROMOCYJNY

Rybus odchodzi z moskiewskiego klubu. Wróci do Ekstraklasy?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRybus odchodzi z moskiewskiego klubu. Wróci do Ekstraklasy?

Niedawno Sebastian Szymański pożegnał kolegów z Dinamo Moskwa, a teraz Łokomotiw Moskwa poinformował, że Maciej Rybus opuszcza drużynę.

Rybus, który na swoim koncie ma 66 mecze w barwach reprezentacji Polski, od sezonu 2017/18 grał w lidze rosyjskiej, broniąc barw Łokomotiwu Moskwa. Z tą drużyną zdobył jedno mistrzostwo, dwa Puchary Rosji i Superpuchar.

Odkąd rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, debatowano o przyszłości piłkarza, który ma rosyjską żonę. Temat nie był prosty, ale teraz już wiadomo, że 32-latek nie będzie grał w tym kraju.

Gdzie w kolejnym sezonie może grać Rybus? Tego jeszcze nie wiadomo, ale kibice Legii Warszawa chętnie widzieliby lewego obrońcę u siebie. „Rybka” swego czasu spędził pięć sezonów w klubie z ulicy Łazienkowskiej. Z pewnością piłkarz przy wyborze nowego klubu pod uwagę będzie brał wiele aspektów.

Wcześniej z Krasnodaru do greckiego AEK Ateny odszedł inny reprezentant Polski – Grzegorz Krychowiak.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...