Rozczarowujący Śląsk Wrocław przegrał na Łotwie

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaRozczarowujący Śląsk Wrocław przegrał na Łotwie

Piłkarze Śląska Wrocław nieudanie rozpoczęli walkę o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Wicemistrzowie Polski przegrali na wyjeździe 0:1 z FC Ryga i przed własną publicznością będą musieli odrabiać straty. Na wyniku zaważyła pierwsza połowa, która w wykonaniu wrocławian była bardzo słaba. Drugie 45 minut było lepsze, jednak nie wystarczyło to choćby do zdobycia jednej bramki w wyjazdowym starciu.

Śląsk skomplikował sobie sprawę awansu

Po kilkuletniej nieobecności Śląsk Wrocław powrócił do europejskich pucharów. To zasługa dobrych występów w ubiegłym sezonie, gdy drużyna ta sięgnęła po wicemistrzostwo Polski. W konsekwencji wylądowała w eliminacjach Ligi Konferencji. W II rundzie jej rywalem w dwumeczu jest FC Ryga, czyli wicemistrz Łotwy. Faworytem do awansu jest Śląsk, jednak wyjazdowe spotkanie nieco skomplikowało tę kwestię.

Podopieczni Jacka Magiery od początku wyglądali na nieco zagubionych. Zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy starali się kreować ofensywne akcje i zyskali optyczną przewagę. Przyniosło to efekty już w siódmej minucie. Fatalny błąd w defensywie popełnił Mateusz Żukowski, który nieporadnie dogrywał do Rafała Leszczyńskiego. Wykorzystał to Ousseynou Niang i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Później gracze FC Ryga chcieli pójść za ciosem. Stworzyli sobie dobre sytuacje, jednak wrocławian przy życiu trzymał Rafał Leszczyński. Śląsk przetrwał trudne chwile. Po przerwie gra wicemistrzów Polski się poprawiła. Niestety zmarnowali kilka dogodnych okazji. Najlepszą z nich w 54. minucie miał Nahuel Leiva, który chybił z bliskiej odległości. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Śląsk przed własną publicznością będzie musiał odrabiać straty.

FC Ryga – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Trudne zadanie przed rewanżem

Pierwszy mecz potwierdził, że wrocławian czeka trudne zadanie, jeżeli chcą awansować do III rundy eliminacji Ligi Konferencji i pozostać w grze o fazę grupową tych rozgrywek. Rewanż z FC Ryga odbędzie się na Tarczyński Arena we Wrocławiu w czwartek 1 sierpnia. Śląsk musi wygrać minimum dwoma bramkami, aby zapewnić sobie bezpośredni awans. Zwycięstwo jedną bramką doprowadzi do dogrywki, a brak wygranej sprawi, że wrocławianie bardzo szybko pożegnają się z Europą. O wszystkim przekonamy się już w czwartek 1 sierpnia.