Z kim zagrają piłkarki SMS Łódź w Lidze Mistrzów?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąZ kim zagrają piłkarki SMS Łódź w Lidze Mistrzów?

Poznaliśmy zespoły, z którymi piłkarki SMS-u Łódź zmierzą się w najbliższej edycji Ligi Mistrzów. Przed nowymi mistrzyniami Polski trudne zadanie, ponieważ już w fazie grupowej zmierzą się z kilkoma mocnymi drużynami. Atutem Polek będzie fakt, że turniej eliminacyjny zostanie rozegrany na ich stadionie w Łodzi. Tam zmierzą się z takimi ekipami jak: Anderlecht Bruksela, KuPS Kuopio i Gintra Universitetas. Piłkarki z Łodzi na pewno mogły trafić lepiej, jednak nie są bez szans w walce o awans do dalszej fazy. 

Na początek mecz z faworytkami

Bez dwóch zdań faworytkami tej grupy eliminacyjnej są zawodniczki Anderlechtu Bruksela. To pięciokrotne z rzędu mistrzynie Belgii, a także triumfatorki krajowego pucharu. W ich składzie znajdują się czołowe piłkarski reprezentantki Belgii. Dobrą informacją dla Łodzianek jest to, że drużynę Anderlechtu po ostatnim sezonie opuściły Tessa Wullaert i Tine de Caigny. To dwie najskuteczniejsze piłkarski ostatniego sezonu w Anderlechcie, a pierwsza z nich jest także kapitanem reprezentacji Belgii.

Bez tych piłkarek moc zespołu z Brukseli spada, jednak wciąż to Belgijki będą zdecydowanymi faworytkami starcia z kopciuszkiem z Łodzi. Dużo zależy od tego, jak szczelna będzie defensywa, którą na pierwsze spotkanie wystawi Marek Chojnacki. Będzie to klucz do awansu, ponieważ do dalszej fazy awansuje tylko jedna drużyna. 

Z kim w drugim meczu turnieju eliminacyjnego?

Turniej eliminacyjny w Łodzi zostanie przeprowadzony na zasadzie półfinałów, finału i meczu o trzecie miejsca. W pierwszym półfinale Łodzianki zagrają z Anderlechtem Bruksela. W drugim meczu zmierzą się fińskie KuPS Kuopio oraz litewska Gintra Universitetas. Następnie SMS Łódź zagra z przegranym lub wygranym z tego spotkania. Wszystko zależy od rezultatu meczu gospodyń z faworytkami z Brukseli. Cały turniej rozegrany zostanie na stadionie ŁKS-u Łódź im. Władysława Króla. Dla SMS-u będzie to debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ewentualny awans tego zespołu do dalszej fazy rozgrywek byłby sporym wydarzeniem.

Turniej eliminacyjny rozpocznie się 18 sierpnia 2022 roku

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...