STS KOD PROMOCYJNY

Setka Ewy Pajor w Bundeslidze! A przed Polką też finał Ligi Mistrzyń

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąSetka Ewy Pajor w Bundeslidze! A przed Polką też finał Ligi Mistrzyń

Ewa Pajor od 2015 roku gra w Wolfsburgu i właśnie przekroczyła pułap stu rozegranych meczów w Bundeslidze. Jej dorobek bramkowy w tym okresie robi wrażenie.

27-latka, pochodząca okolic Uniejowa, to nie tylko czołowa reprezentantka Polski, ale też ważna piłkarka VfL Wolfsburg. W 2015 roku Ewa Pajor zamieniła Medyka Konin na niemieckie „Wilki” i jak się okazało, była to decyzja na lata. Polka kilka razy przedłużała kontrakt, a obecna umowa obowiązuje do lata 2025. Ile do tego czasu Pajor rozegra meczów i strzeli goli? Tego nie wie nikt, ale jej obecny bilans robi wrażenie.

Ten sezon jest udany dla polskiej napastniczki i dla drużyny. W tym sezonie Bundesligi Pajor zdobyła 11 bramek i zanotowała 7 asyst. Wolfsburg na dwie kolejki przed końcem jest drugi, a do prowadzącego Bayernu Monachium traci cztery punkty.

ZOBACZ TAKŻE: Bundesliga: gdzie oglądać ligę niemiecką?

Jeśli chodzi o Ligę Mistrzyń, to Polka w 10 meczach strzeliła 8 goli i prowadzi w klasyfikacji strzelczyń. VfL Wolsburg 3 czerwca zagra w wielkim finale z Eindhoven z Barceloną. Czy reprezentantka biało-czerwonych jeszcze poprawi swój dorobek?

ZOBACZ TAKŻE: Polskie piłkarki

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...