Show Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego w Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąShow Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego w Lidze Mistrzów

Kapitalnie tegoroczną edycję Ligi Mistrzów UEFA rozpoczęli Robert Lewandowski z FC Barcelony i Piotr Zieliński z SSC Napoli. Pierwszy ustrzelił hattricka, a drugi zanotował dwa trafienia i asystę. Bez dwóch zdań byli najjaśniejszymi postaciami swoich drużyn w spotkaniach kolejno z Viktorią Pilzno i FC Liverpoolem. Jednocześnie można ich zaliczyć do najlepszych zawodników całej pierwszej kolejki Ligi Mistrzów 2022/23.

Pierwszy hattrick Lewandowskiego w Barcelonie

Robert Lewandowski w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w barwach FC Barcelony ustrzelił hattricka i przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu 5:1 z czeską Viktorią Pilzno. Pozostałe bramki dla Blaugrany zdobyli Franck Kessie i Ferran Torres. Polak od pierwszego gwizdka meczu premierowej kolejki wyglądał bardzo dobrze i udowodnił to swoimi trafieniami. Do przerwy wpisywał się na listę strzelców dwukrotnie, a po zmianie stron skompletował hattricka efektownym strzałem z dystansu. Tym samym w Lidze Mistrzów trafił już dla trzech klubów. Wcześniej trafiał dla Borussii Dortmund i Bayernu Monachium

Dla polskiego napastnika był to już 107. mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trzy trafienia sprawiły, że jego licznik zatrzymał się obecnie na 89. bramkach. Dzięki temu Robert Lewandowski umocnił się na trzecim miejscu klasyfikacji wszechczasów i odskoczył na trzy bramki od Francuza Karima Benzemy. Został także królem strzelców Ligi Mistrzów 2022/23 po rozegraniu pierwszej kolejki.

Niesamowite spotkanie Piotra Zielińskiego

Świetnie rozgrywki rozpoczął także Piotr Zieliński z SSC Napoli. Za nim kapitalne spotkanie, w którym strzelił dwie bramki i zanotował asystę. Dzięki temu jego zespół sensacyjnie pokonał 4:1 FC Liverpool, czyli finalistę ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Polak otworzył strzelanie w 5. minucie, wykorzystując rzut karny, który wcześniej sam wypracował. W 31. minucie Piotr Zieliński rozegrał dwójkową akcję z Andre Zambo Anguissą i asystował przy jego trafieniu. Kolejną bramkę dla włoskiej drużyny zdobył Giovanni Simeone, a strzelanie dla Napoli zakończył Piotr Zieliński, który pewnie pokonał Alissona z najbliższej odległości. Napoli sensacyjnie wygrało 4:1 z Liverpoolem, a Piotr Zieliński jest wiceliderem klasyfikacji strzelców po pierwszej kolejce.