Skorupski w świetnej formie. Kolejne czyste konto i jedenastka kolejki Serie A!

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąSkorupski w świetnej formie. Kolejne czyste konto i jedenastka kolejki Serie A!

Dziesiąte czyste konto w sezonie, zatrzymany lider Serie A i zasłużone miejsce w jedenastce kolejki. Łukasz Skorupski ma powody do zadowolenia po meczu z AC Milan.

Czy Łukasz Skorupski jest najbardziej niedocenianym bramkarzem w Serie A? Być może. Wiemy jednak na pewno, że obecny sezon ligi włoskiej w jego wykonaniu jest świetny. Bezbramkowy remis z liderującym AC Milan był kolejnym tego dowodem. Reprezentant Polski zachował dziesiąte czyste konto, a jeśli chodzi o skuteczne interwencje w Serie A, to ma on już na koncie ich aż 100. Więcej pod tym względem ma tylko Guglielmo Vicario z Empoli. Poza tym były golkiper Górnika Zabrze został wybrany do jedenastki kolejki Serie A oraz do jedenastki weekendu piłkarskich lig TOP 5!

Głównie dzięki świetnej postawie Skorupskiego Bologna zajmuje dwunaste miejsce w Serie A (na dwadzieścia drużyn). 30-latek, który ma jeszcze rok ważny kontrakt z włoskim klubem, jest też regularnie powoływany do kadry i obecnie jest numerem dwa u Czesława Michniewicza. Wydaje się pewniakiem, zwłaszcza w takiej formie jak obecnie, do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...