STS KOD PROMOCYJNY

Szymański strzelił liderowi, a Wolsztyński idealnie zaczął sezon

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPolacy za granicąSzymański strzelił liderowi, a Wolsztyński idealnie zaczął sezon

Damian Szymański uratował remis swojej drużynie w meczu na szczycie ligi greckiej. Z kolei Rafał Wolsztyński też od gola rozpoczął nowy sezon rozgrywkowy w Finlandii.

W Grecji gra kilku polskich piłkarzy, lub zawodników z przeszłością w Ekstraklasie. Najbardziej rozpoznawalną postacią jest Grzegorz Krychowiak, ale bohaterem ostatniego meczu AEK Ateny z Olympiakosem został Damian Szymański. Oba kluby walczą w grupie mistrzowskiej o miejsca premiowane medalami i grą w europejskich pucharach. Olympiakos jest zdecydowanym liderem, ale u siebie nie był w stanie wygrać z AEK. Wszystko za sprawą gola w 43. minucie autorstwa Szymańskiego, dla którego był to drugi gol w tym sezonie ligi greckiej. W zespole AEK cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak, a w ekipie Olympiakosu Michał Karbownik znalazł się poza kadrą meczową. Po tym remisowym meczu Olympiakos ma na swoim koncie 70. punktów, a AEK 48.

W Grecji coraz bliżej finiszu, a w Finlandii dopiero zaczynają nowy sezon. Wszystko z powodu gry innym systemem rozgrywkowym, czyli wiosna-jesień. W pierwszej kolejce błysnął Rafał Wolsztyński. Były piłkarz Górnika Zabrze zdobył bramkę dla SJK w meczu z HIFK. Drużyna Polaka wygrała 2:1, a „Wolsztyn” trafił w 90. minucie odwracając losy meczu.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...