Szymon Marciniak w obsadzie na 1/8. Poprowadzi mecz Argentyna – Australia

Strona głównaPiłka nożnaSzymon Marciniak w obsadzie na 1/8. Poprowadzi mecz Argentyna - Australia

Polski sędzia Szymon Marciniak został wybrany przez FIFA na głównego sędziego meczu 1/8 finału mistrzostw świata Argentyna – Australia. Dla najlepszego polskiego sędziego międzynarodowego to drugie spotkanie na tym mundialu. Wcześniej zebrał bardzo dobre oceny za poprowadzenie starcia grupowego Francja – Dania, które wygrali Trójkolorowi. Mecz Argentyna – Austrialia odbędzie się 3 grudnia o 20:00. 

Dobre noty po pierwszym meczu 

Szymon Marciniak doskonale zaprezentował się w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Bardzo pewnie poprowadził zawody Francja – Dania i do jego pracy nie było żadnych zastrzeżeń. To sprawiło, że automatycznie stał się jednym z głównych kandydatów do prowadzenia meczów w fazie grupowej, a w niektórych sferach mówi się nawet o możliwości poprowadzenia wielkiego finału. Do tego jeszcze daleka droga, a najpierw Szymon Marciniak i pomagający mu na linii Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz muszą dobrze spisać się w 1/8 finału. Sędzią VAR będzie Tomasz Kwiatkowski. 

Drugi mecz mistrzowski Argentyny w karierze Polaka

Dla polskiego arbitra będzie to drugie spotkanie Argentyny, które poprowadzi w ramach mistrzostw świata. Cztery lata temu w Rosji był rozjemcą spotkania grupowego Argentyna – Islandia. Mecz ten zakończył się remisem 1:1, a Szymon Marciniak podyktował w nim rzut karny dla Albicelestes. Tego zmarnował Leo Messi. Teraz przed polskim zespołem sędziowskim kolejne wyzwanie. 
Spotkanie zaplanowane na godzinę 20 w sobotę rozstrzygnie, który z tych zespołów awansuje do najlepszej ósemki mistrzostw świata. Zdecydowanymi faworytami wydają się być Argentyńczycy, którzy po niespodziewanej porażce z Arabią Saudyjską wrócili na właściwe tory i pewnie pokonali Meksyk oraz Polskę. Po drugiej stronie staną Australijczycy, którzy w grupie musieli uznać wyższość Francuzów, jednak nieoczekiwanie wyeliminowali Danię i Tunezję. Póki piłka w grze, to wszystko jest możliwe. Trzymamy kciuki za dobry mecz w wykonaniu polskiego zespołu sędziowskiego. Wierzymy, że dla Szymona Marciniaka to nie ostatnia okazja do zaprezentowania się na tegorocznym mundialu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Fernando Santos nowym selekcjonerem Polski! Prezentacja we wtorek

Wtorek, 24 stycznia, godzina 13:00, Stadion Narodowy w Warszawie. To wtedy oficjalnie poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wczoraj na jak wyszło, że będzie...

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....