STS KOD PROMOCYJNY

Szymon Marciniak poprowadzi hit na Mistrzostwach Świata w Katarze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuSzymon Marciniak poprowadzi hit na Mistrzostwach Świata w Katarze

Do drugiej kolejki mistrzostw świata w Katarze czekaliśmy na pierwszą obsadę Szymona Marciniaka w roli pierwszego sędziego. Od razu dostał europejski hit. Najlepszy polski sędzia został wyznaczony do sędziowania meczu grupy D Francja – Dania. To duże wyróżnienie, ponieważ spotkanie to nie bez powodu uznawane jest za jedno z najciekawszych w całej fazie grupowej mundialu w Katarze. 

Hit na przetarcie

Szymon Marciniak od razu otrzymuje do posędziowania hit fazy grupowej Francja – Dania. Nie może to dziwić, ponieważ jest niezwykle cenionym sędzią międzynarodowym i od lat dostaje mecze na ostrzu noża w europejskich pucharach. Teraz będzie głównym rozjemcą starcia mistrzów świata z zawsze groźnymi Duńczykami. Francuzi dobrze rozpoczęli turniej, bo od zwycięstwa 4:1 z Australią.

Duńczycy nieoczekiwanie zremisowali 0:0 z Tunezją i w przypadku porażki z Francją mogą postawić się w bardzo trudnej sytuacji. To zapowiada niezwykle emocjonujące widowisko, w którym nie powinno brakować ostrych starć. W takich realiach doskonale odnajduje się Szymon Marciniak. Pomagać mu będzie jego polski zespół, czyli sędziowie liniowi Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Jako sędzia VAR do tego meczu wyznaczony został Tomasz Kwiatkowski. Spotkanie zaplanowano na sobotę 26 listopada. Początek meczu o 17:00, czyli tuż po spotkaniu Polska – Arabia Saudyjska. 

Trzeci wielki turniej Marciniaka

Dla Szymona Marciniaka, Tomasza Listkiewicza i Pawła Sokolnickiego to trzeci duży turniej, w którym wystąpią jako zespół. Pojawili się w obsadzie na mistrzostwach Europy w 2016 roku oraz na ostatnich mistrzostwach świata w 2018 roku. Przed rokiem zabrakło ich na EURO 2020, jednak było to wynikiem problemów zdrowotnych Szymona Marciniaka, a nie słabszej formy polskiego zespołu sędziowskiego. Liczymy na to, że mecz Francja – Dania będzie dobrym przetarciem i Szymon Marciniak w Katarze poprowadzi jeszcze kilka ważnych spotkań, w tym także te rozgrywane w fazie pucharowej.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...