Trzech Polaków wśród stu młodych piłkarzy nominowanych do prestiżowej nagrody Golden Boy 2022

Strona głównaPiłka nożnaTrzech Polaków wśród stu młodych piłkarzy nominowanych do prestiżowej nagrody Golden Boy...

Aż trzech młodych piłkarskich prospektów z Polski znalazło się na liście stu nominowanych do zdobycia cenionej nagrody Golden Boy 2022. Wśród tego elitarnego grona znaleźli się Nicola Zalewski, Jakub Kamiński i Kacper Kozłowski.

Zaszczytne grono

Bez wątpienia dla Zalewskiego, Kamińskiego i Kozłowskiego umieszczenie na liście nominowanych do sięgnięcia po tytuł Golden Boya jest bardzo dużym wyróżnieniem. Corocznie do grona stu nominowanych piłkarzy selekcjonowali są piłkarze poniżej 21. roku życia z największym potencjałem. Dziennik „Tuttosport” w tym roku nominował także chociażby Jude Bellinghama z Borussi Dortmund czy Karima Adeyemiego z RB Salzburg.

Kto w przeszłości zdobywał nagrodę?

Od czasu istnienia nagrody Golden Boy, a więc od 2003 roku, zdobywali ją między innymi tacy piłkarze jak chociażby: Lionel Messi, Wayne Rooney, Cesc Fabregas, Sergio Aguero, Paul Pogba czy Raheem Sterling. W ostatnich latach natomiast statuetka dla „Złotego Chłopca” powędrowała na przykład w ręce Kyliana Mbappe (2017), Erlinga Haalanda (2020) i Pedriego (2021).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...