STS KOD PROMOCYJNY

Wielki powrót do Ekstraklasy. Kamil Glik podpisał kontrakt z Cracovią

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaWielki powrót do Ekstraklasy. Kamil Glik podpisał kontrakt z Cracovią

Stało się! Jesteśmy świadkami wielkiego powrotu do Ekstraklasy. Doświadczony Kamil Glik podpisał dwuletni kontrakt z Cracovią. Jeden z najbardziej zasłużonych reprezentantów Polski spędził poza naszą ligą ostatnie 13 lat. Kamil Glik ma na swoim koncie 103 występy w reprezentacji oraz grę w takich zespołach, jak m.in.: AS Monaco, Torino, Palermo i Benevento. Teraz dobrą grą w lidze polskiej chce zapracować na kolejne powołanie do kadry. 

Kamil Glik z dwuletnim kontraktem w Cracovii

Spekulowano o tym od jakiegoś czasu. Kamil Glik w ostatnim sezonie reprezentował barwy Benevento Calcio, z którym spadł z Serie B do Serie C. Kontrakt Polaka nie został przedłużony i w ostatnich tygodniach pozostawał on wolnym zawodnikiem. Ostatecznie wybrał ofertę z Ekstraklasy i związał się dwuletnim kontraktem z Cracovią, którą na co dzień prowadzi Jacek Zieliński. Bez wątpienia trener liczy na to, że Kamil Glik stanie się pewnym punktem zespołu, który w tym sezonie może powalczyć o europejskie puchary. Stoper do Ekstraklasy wraca po 13. latach. Ostatni raz występował w niej w sezonie 2010, gdy zamienił Piasta Gliwice na Palermo. 

Zasłużony reprezentant Polski

Kamil Glik to jeden z najlepszych polskich obrońców XXI wieku. Na swoim koncie ma już 103 występy z orzełkiem na piersi i jeszcze nie zakończył reprezentacyjnej kariery. W ostatnim czasie nie był powoływany, jednak dobra gra w Cracovii może to zmienić. Kamil Glik brał udział z reprezentacją w mistrzostwach Europy 2016 i 2020 oraz mistrzostwach świata 2018 i 2022. Wielokrotnie należał do najlepszych polskich piłkarzy na boisku. 


Kariera Kamila Glika w klubach zagranicznych również wygląda imponująco. We włoskim Torino zapracował na opaskę kapitana i miano klubowej legendy. Przeniósł się do AS Monaco, gdzie również był jednym z czołowych graczy. W sezonie 2016/17 wywalczył z AS Monaco mistrzostwo Francji oraz dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Bez wątpienia był to najlepszy rok w jego wykonaniu. W ostatnim czasie występował we włoskim Benevento Calcio. Najpierw spadł z tą drużyną z Serie A do Serie B. W ubiegłym sezonie doświadczył kolejnego spadku, gdy Benevento powędrowało do Serie C. Wówczas jego umowa wygasła i mógł szukać sobie nowego pracodawcy. Do tej pory w Cracovii nie było gracza o tak bogatym CV i liczymy na to, że Kamil Glik udowodni swoje umiejętności na boisku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...