Wielkie emocje i wielkie zwycięstwo Legii Warszawa w Wiedniu

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaWielkie emocje i wielkie zwycięstwo Legii Warszawa w Wiedniu

Piłkarze Legii Warszawa po niesamowitym meczu pokonali na wyjeździe 5:3 Austrię Wiedeń i awansowali do IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. To wielkie zwycięstwo wicemistrzów Polski, którzy odrobili porażkę 1:2 z meczu domowego. Decydująca o awansie Legii bramka padła w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry, gdy przytomnie w polu karnym zachował się Ernest Muci. O awans do fazy grupowej Legia zagra z duńskim FC Midtjylland.

Mecz pełen zwrotów akcji i wygrana w wyjątkowych okolicznościach

Domowy mecz nie ułożył się po myśli Legii Warszawa, która przegrała z Austrią Wiedeń 1:2. To sprawiało, że to rywale zyskali miano faworyta do awansu do IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. W Wiedniu jednak wicemistrzowie Polski pokazali, że są klubem na miarę tych rozgrywek i zagrali naprawdę dobrze. Prawdziwym popisem była pierwsza połowa, która zakończyła się prowadzeniem warszawian 2:0. Bramki zdobyli Juergen Elitim i Marc Gual.

Po zmianie stron Legioniści poszli za ciosem i bramkę na 3:0 zdobył Czech Tomas Pekhart. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Tak jednak nie było. Za odrabianie strat wzięli się gracze Austrii Wiedeń, a dokładniej Andreas Gruber. Strzelił dwa gole i zrobiło się 3:2. Później w 87. minucie Legię na prowadzenie wyprowadził Maciej Rosołek. Było 4:2 i wynik ten dawał awans wicemistrzom Polski. Niestety w szóstej minucie doliczonego gry bramkę kontaktową zdobył Reinhold Ranftl i znów zanosiło się na dogrywkę. Ostatnie słowo należało jednak do Legii. W dziesiątej minucie doliczonego czasu gry przytomnie w polu karnym gospodarzy zachował się Ernest Muci i strzelił gola na 5:3. Legia Warszawa wygrała w niesamowitych okolicznościach i wywalczyła awans do IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

Austria Wiedeń – Legia Warszawa 3:5 (0:2)

FC Midtjylland na drodze do fazy grupowej

Teraz czas na dwumecz decydujący o awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Legia Warszawa zmierzy się w nim z duńskim FC Midtjylland, które w dwumeczu w III rundzie zdeklasowało cypryjską Omonię Nikozja. Skończyło się 5:2. Pierwszy mecz IV rundy odbędzie się 24 sierpnia w Danii. Rewanż zaplanowano na 31 sierpnia w Warszawie. Liczymy na to, że podopieczni Kosty Runjaicia przeciwstawią się faworytom i awansują do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.