Wysoka wygrana 8:0 Constractu Lubawa z islandzkim Ísbjörninn

Strona głównaPiłka nożnaFutsalWysoka wygrana 8:0 Constractu Lubawa z islandzkim Ísbjörninn

Zawodnicy Constractu Lubawa wygrali aż 8:0 z islandzkim Ísbjörninn w swoim drugim meczu w I fazie grupowej futsalowej Ligi Mistrzów. To kolejne przekonujące zwycięstwo mistrzów Polski, którzy wczoraj 6:0 wygrali z Utleira IL z Norwegii. Constract w sobotę o 19:30 zagra z zespołem FC Prishtina 01 z Kosowa i mecz ten zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie D i awansie do kolejnej fazy rozgrywek. Turniej odbywa się w Lubawie.

Mecz pod pełną kontrolą gospodarzy

Od początku wiedzieliśmy, że mecz mistrzów Polski z mistrzem Islandii będzie toczył się pod dyktando Constractu Lubawa. Warto zauważyć, że w drużynie gości mieliśmy polskie akcenty, ponieważ barwy Ísbjörninn na co dzień reprezentują: Mateusz Lis, Kamil Twardowski i Andrzej Gawroński. Pierwsza bramka tego meczu padła już w piątej minucie, gdy do siatki trafił Adriano Lemos. Tak rozwiązał się worek z bramkami. W pierwszej połowie oglądaliśmy jeszcze cztery gole. Najpierw w 10. minucie dwie bramki zdobył Claudinho, a kolejne trafienia dołożyli Tomasz Kriezel i Víctor López.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wciąż oglądaliśmy zdecydowane ataki mistrzów Polski, jednak tym razem w defensywnie nieco lepiej wyglądała drużyna Ísbjörninn. W konsekwencji w drugiej odsłonie tego meczu padły już tylko trzy braki. Ich autorami byli: Sebastian Grubalski, Martin Doša i Pedro Silva. Constract Lubawa wygrał 8:0 i zanotował swoje drugie zwycięstwo w grupie D w turnieju rozgrywanym w Lubawie w ramach I fazy grupowej Ligi Mistrzów Futsalu.

Constract Lubawa – Ísbjörninn 8:0 (5:0)

FC Prishtina 01 rywalem w walce o zwycięstwo w grupie D

Do zakończenia rozgrywek grupowych I fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostała ostatnia kolejka. W niej Constract Lubawa zmierzy się z mistrzem Kosowa FC Prishtina 01. To ten zespół jest liderem grupy po tym, jak pokonał kolejno 11:1 Ísbjörninn i 5:1 Utleira IL. Awans do II fazy rozgrywek wywalczy zwycięzca grupy, dlatego gracze z Lubawy mają o co walczyć. Liczymy na to, że w sobotę staną na wysokości zadania i pokonają zawodników z FC Prishtina 01. Początek tego meczu o 19:30.