Zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet tuż-tuż. Co słychać u naszych piłkarek?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąZgrupowanie reprezentacji Polski kobiet tuż-tuż. Co słychać u naszych piłkarek?

Już za kilka dni rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet w Gdańsku. Zanim jednak na dobre skupimy się na kadrowych przygotowaniach, sprawdzimy, co słychać u naszych piłkarek w ich macierzystych klubach. Są dobre informacje! Paulina Dudek uporała się z kontuzją i wraca do meczowej osiemnastki PSG na mecz Ligi Mistrzyń!

Powrót Pauliny Dudek

Kibiców piłki kobiecej z pewnością zainteresują ćwierćfinałowe rewanże Ligi Mistrzyń UEFA. Od razu podzielimy się dobrą wiadomością. Do meczowej osiemnastki PSG wraca Paulina Dudek, która w ostatnim czasie zmagała się z kontuzją. Obrończyni opuściła dwa spotkania paryżanek, jednak zapewnia, że jest już gotowa do gry. To bardzo ważna informacja, także w kontekście zbliżającego się zgrupowania reprezentacji Polski w Gdańsku. Przypomnijmy, że w Monachium PSG wygrało 2:1.

Agata Tarczyńska w walce o utrzymanie

Piłkarki Werderu Brema, którego zawodniczką jest Agata Tarczyńska, odniosły ostatnio bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania we Frauen Bundeslidze. Wygrały skromnie, bo tylko 1:0 z SC Sand, ponadto po golu samobójczym. Dodamy tylko, że „swojaka” strzeliła inna Polka — Patrycja Balcerzak w 15. minucie spotkania. Tarczyńska w meczu z Sand zameldowała się na murawie w 68. minucie. Nasza zawodniczka nie narzeka na mniejszą liczbę rozegranych minut. Należy pamiętać, że wraca do gry po rocznej przerwie.

Ligowe granie w Niemczech i pucharowe we Francji

Mecz Agaty Tarczyńskiej nie był jedynym, który mógł zainteresować polskiego kibica, jeśli mówimy o niemieckiej Bundeslidze. FC Koln Weroniki Zawistowskiej i Adriany Achcińskiej zremisowało z Bayerem Leverkusen Sylwii Matysik. Mniej powodów do zadowolenia miały polskie piłkarki, występujące we francuskim FC Fleury 91. Drużyna Eweliny Kamczyk, Dominiki Grabowskiej i Nikoli Karczewskiej po 21 minutach prowadziła z paryżankami w Pucharze Francji, lecz w dalszej części spotkania straciła cztery gole i musiała pożegnać się z rozgrywkami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....