Zwycięski remis Constractu Lubawa. Jest awans do II fazy grupowej Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaFutsalZwycięski remis Constractu Lubawa. Jest awans do II fazy grupowej Ligi Mistrzów

Piłkarze Constractu Lubawa zremisowali 1:1 z kosowskim zespołem FC Prishtina 01 na zakończenie I fazy grupowej Ligi Mistrzów w futsalu. To zwycięski remis mistrzów Polski, ponieważ zapewnił im awans do II fazy rozgrywek. Constract wygrał klasyfikację drużyn z drugich miejsc. Z pierwszego miejsce do II fazy awansowała FC Prishtina 01. Kolejny etap rozgrywek zostanie rozegrany pod koniec października.

Remis dał awans

Przed meczem Constractu Lubawa z kosowskim FC Prishtina 01 sytuacja była klarowna. Mistrzom Polski awans do II fazy grupowej Ligi Mistrzów dawało zwycięstwo lub remis. Ten drugi wynik dodatkowo premiował awansem graczy z Kosowa. Od początku oglądaliśmy wyrównany mecz ze wskazaniem na mistrzów Polski. To oni otworzyli wynik, gdy w ósmej minucie do siatki trafił Kacper Sendlewski. Do przerwy było 1:1, ponieważ kilka minut później do wyrównania doprowadził Drilon Maxharraj.

Po zmianie stron oglądaliśmy mecz, w którym oba zespoły grały zachowawczo. Remis dawał awans Constractowi i FC Prishtina 01. Jakakolwiek bramka eliminowałaby z rozgrywek jeden z zespołów. Ostatecznie do końca meczu żadnego gola już nie widzieliśmy i skończyło się 1:1. Dla zespołu z Lubawy to zwycięski remis. Choć Constract zajął drugie miejsce w grupie, to jednak wywalczył awans jako najlepsza ekipa w klasyfikacji drużyn z drugich miejsc. Dzięki temu w swoim debiucie lubawianie zagrają w II fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Constract Lubawa – FC Prishtina 01 1:1 (1:1)

Z kim Constract zagra w kolejnej rundzie?

Constract Lubawa wywalczył awans do II fazy grupowej Ligi Mistrzów Futsalu. Ten etap rozgrywek zostanie rozegrany w dniach 24-29 października. Mistrzowie Polski będą rywalizowali w Chorwacji. Tam zmierzą się w grupie B5 z chorwackim MNK Futsal Dinamo, szwedzkim Örebro SK Futsal oraz ze zwycięzcą grupy C w I fazie rozgrywek. Szanse na wygraną w tej grupie mają jeszcze: KMF Titograd z Czarnogóry, Georgians Tbilisi z Gruzji i Club Futsal Eindhoven z Holandii.