Zwycięstwo GKS-u Katowice na zakończenie przygody z Ligą Mistrzyń

Strona głównaPiłka nożnaZwycięstwo GKS-u Katowice na zakończenie przygody z Ligą Mistrzyń

Piłkarki GKS-u Katowice wygrały po rzutach karnych z bułgarskim Lokomotiwem Stara Zagora na zakończenie swojej przygody z eliminacjami do Ligi Mistrzyń. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. W serii rzutów karnych lepszą skuteczność zachowały Polki, a gola na wagę awansu strzeliła 16-letnia Anna Krakowiak. Mistrzynie Polski zajęły trzecie miejsce w miniturnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Katowicach. Szanse na awans straciły po wcześniejszej porażce z Anderlechtem Bruksela.

Bezbramkowy remis w regulaminowym czasie gry

W sobotnie popołudnie rozegrano mecz o trzecie miejsce w miniturnieju kwalifikacyjnym do rozgrywek Ligi Mistrzyń w piłce nożnej. Przed własną publicznością GKS Katowice podejmował Lokomotiw Stara Zagora z Bułgarii. Obie drużyny nie miały już szans na awans i walczyły tylko o honor. Mistrzynie Polski przez całe spotkanie były stroną przeważającą, jednak nie były w stanie udokumentować tego bramką. W decydujących momentach brakowało im spokoju i skuteczności. Regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem

Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Mistrzynie Polski jeszcze podkręciły tempo i wydawało się, że wygrają. W 114. minucie do siatki trafiła Marlena Hajduk. Niestety sędzia dostrzegła pozycję spaloną. Do końca dogrywki nie padła żadna bramka i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. O zajęciu trzeciego miejsca w miniturnieju decydowała seria rzutów karnych.

Gol 16-latki na wagę zwycięstwa

Rzuty karne zdecydowanie lepiej wykonywały piłkarki GKS-u Katowice. Rywalki spudłowały, a w trzeciej serii jedenastek do piłki podeszła 16-letnia Anna Krakowiak. Nastolatka pewnie pokonała bramkarkę rywali, dzięki czemu mistrzynie Polski wygrały karne 3:1 i zajęły trzecie miejsce w turnieju w Katowicach. Z honorem pożegnały się z tegorocznymi rozgrywkami Ligi Mistrzyń.

GKS Katowice – Lokomotiw Stara Zagora 0:0 (0:0, d. 0:0, k. 3:1)