STS KOD PROMOCYJNY

BHT Petra Płock Klubowym Mistrzem Europy w piłce ręcznej plażowej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaBHT Petra Płock Klubowym Mistrzem Europy w piłce ręcznej plażowej

Spektakularny sukces odnieśli zawodnicy BHT Petry Płock. W plażowej odmianie piłki ręcznej zostali Klubowymi Mistrzami Europy. Polacy nie byli stawiani w roli faworytów do zwycięstwa, a przed rokiem zajęli 5. miejsce w tych rozgrywkach. Teraz zaszokowali Europę i nieoczekiwanie sięgnęli po złote medale. Po drodze pokonali m.in. Ciudad de Malaga, czyli obrońców tytułu sprzed roku. To największy sukces w historii klubowej piłki ręcznej plażowej w Polsce. 

Droga do finału 

W drodze do wielkiego finału zawodnicy BHT Petry Płock musieli stoczyć wiele emocjonujących pojedynków. Już na samym początku w grupie mierzyli się z Ciudad de Malaga, czyli mistrzami Hiszpanii i obrońcami tytułu. Nieoczekiwanie Polacy wygrali 2:0. Takim samym stosunkiem wygrali kolejny mecz rozgrywany w Porto Sano w Portugalii, gdy ich rywalami byli mistrzowie Norwegii HG Gokstad. Już wtedy zapewnili sobie awans do dalszej fazy z pierwszego miejsca. W ostatnim meczu grupowym mierzyli się z Vegats BHC z Portugalii i wygrali 2:1. 

Niestety drugą fazę rozgrywek BHT Petra Płock rozpoczęła od porażki 1:2 ze szwedzkim Goeteborg BHC. Kolejnym rywalem Polaków była drużyna OS Tigers. Na szczęście płocczanie wygrali 2:0 i powrócili do walki o strefę medalową. W ostatnim meczu grupowym drugiej fazy polski zespół wygrał 2:0 z węgierskim Salgótrajànj Strandépitök i zapewnił sobie rozstawienie w ćwierćfinałach. W 1/4 Polacy okazali się lepsi od niemieckiego Die Otternasen i wygrali 2:0. Półfinał to drugi turniejowy mecz z Ciudad de Malaga. Tym razem był on zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak ostatecznie to Petra przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zameldowała się w finale. 

Pewna wygrana w finale

Nieoczekiwanie w wielkim finale zameldowały się zespoły BHT Petra Płock oraz Salgótrajànj Strandépitök z Węgier. W grupie lepsi okazali się płocczanie i podobnie było w wielkim finale. Bez większych problemów Petra wygrała 2:0 i sensacyjnie sięgnęła po Klubowe Mistrzostwo Europy w piłce ręcznej plażowej. To największy sukces w historii klubu. Jednocześnie to trzecie trofeum w tym sezonie, bo wcześniej płocczanie zdobyli mistrzostwo Polski i Puchar Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...