Brąz Polaków na IHF Beach Handball Global Tour w Gdańsku

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejBrąz Polaków na IHF Beach Handball Global Tour w Gdańsku

Za nami pierwszy turniej piłki ręcznej plażowej cyklu IHF Beach Handball Global Tour. Czołowe reprezentacje Świata rywalizowały na plażach w Gdańsku. Brązowy medal wśród mężczyzn wywalczyli Polacy, którzy stoczyli znakomity bój z Hiszpanami w meczu o trzecie miejsce. Na czwartej pozycji skończyły zmagania natomiast Polki, które brąz przegrały z dobrze dysponowanymi Chorwatkami. Pierwsze zawody cyklu IHF Beach Handball Global Tour wygrali Chorwaci i Hiszpanki. 

Dobra gra Polaków i brąz na zakończenie

Turnieje IHF Beach Handball Global Tour to nowa inicjatywa w światowej piłce ręcznej. Czołowe drużyny świata mają okazję rywalizować na plaży o miano najlepszej w cyklu. Dzięki temu z dużą regularnością będą rozgrywały spotkania międzypaństwowe, co wpłynie korzystnie na rozwój tej dyscypliny sportu i jej poziom. Gospodarzem inauguracyjnego turnieju było miasto Gdańsk. Rozgrywki prowadzone były w modelu każdy z każdy, po czym dwa najlepsze zespoły grały o złoto, a dwa kolejne w meczu o trzecie miejsce. 

W fazie grupowej nie najlepiej poszło reprezentacji Polski mężczyzn prowadzonej przez Jarosława Knopika. Zespół ten przegrał trzy mecze grupowe i przystąpił do meczu o brąz z ostatniego miejsce. Lepsi od Polaków w grupie byli kolejno: Chorwaci (0:2), Niemcy (1:2) i Hiszpanie (0:2). W meczu o brąz Polacy ponownie zagrali z tymi ostatnimi i nieoczekiwanie udało im się wygrać. Mecz zakończył się 2:1, dzięki czemu biało-czerwoni sięgnęli po brązowy medal. Wielki finał padł łupem Chorwatów, którzy 2:1 pokonali Niemców. 

Polki bez medalu 

Niestety bez medalu zmagania zakończyły Polki prowadzone przez Marka Karpińskiego. Rozgrywki grupowe rozpoczęły od porażki 0:2 z Hiszpankami. Później przyszło jedyne zwycięstwo w turnieju i wygrana 2:1 z Chorwatkami. W ostatnim meczu grupowym biało-czerwone uległy Niemkom 0:2 i zagrały o brąz. Tam nie udało im się ponownie pokonać Chorwatek. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 i reprezentantki Polski skończyły turniej poza podium. Zmagania wygrały Hiszpanki po zwycięstwie 2:0 z Niemkami. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...