STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Syprzak w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów 2021/22

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaKamil Syprzak w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów 2021/22

Przed nami Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Poznaliśmy już jednak drużynę gwiazd wybraną w głosowaniu kibiców i ekspertów EHF. Co ciekawe wśród najlepszych zabrakło zawodników Łomża VIVE Kielce, którzy awansowali do najlepszej czwórki. Jest za to obrotowy Kamil Syprzak, który z Paris Saint-Germain odpadł w ćwierćfinale. Ponadto trenerem drużyny gwiazd wybrano Talanta Dujszebajewa z VIVE. Jak wygląda cała drużyna gwiazd?

Kolejne potwierdzenie znakomitego sezonu Kamila Syprzaka

Nominacja reprezentanta Polski Kamila Syprzaka do drużyny gwiazd Ligi Mistrzów to kolejne potwierdzenie jego znakomitej formy w kończącym się sezonie. Choć drużyna Polaka odpadła już na etapie ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość THW Kiel, to jednak jego gra została doceniona przez ekspertów i kibiców. Obrotowy znalazł się w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów 2021/22. Podobny zaszczyt przypadł mu w udziale, gdy eksperci wybierali najlepszą drużynę tego sezonu w lidze francuskiej. Przed rozpoczęciem turnieju Final Four Kamil Syprzak zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Bez wątpienia był najjaśniejszą postacią swojego zespołu w tych rozgrywkach. 

Talant Dujszebajew trenerem gwiazd

Trenerem drużyny gwiazd został wybrany Talant Dujszebajew, który z powodzeniem doprowadził zespół Łomża VIVE Kielce do najlepszej czwórki. Drużyna z Polski dość nieoczekiwanie wygrała bardzo mocną grupę Ligi Mistrzów i bezpośrednio awansowała do ćwierćfinału. Tam również bez problemu poradziła sobie z francuskim Montpellier HBC i awansowała do Final Four. 

Kto jeszcze jest w drużynie gwiazd?

W drużynie gwiazd znalazło się po dwóch zawodników: Telekom Veszprem, FC Barcelona i THW Kiel, czyli rywali VIVE w Final Four. Dziwić może fakt, że żaden z Kielczan nie znalazł się w najlepszej drużynie, jednak wierzymy, że po finałach okaże się to niesłusznym wyborem. Cała drużyna gwiazd wygląda następująco:

Trener: Talant Dujszebajew (Lomza Vive Kielce)

Najlepszy młody zawodnik: Tobias Grøndahl (Elverum Handball)

Najlepszy obrońca: Hendrik Pekeler (THW Kiel)

Obrotowy: Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain Handball)

Prawe skrzydło: Aleix Gomez (Barça)

Prawe rozegranie: Dika Mem (Barça)

Środek rozegrania: Kentin Mahé (Telekom Veszprém)

Lewe rozegranie: Petar Nenadic (Telekom Veszprém)

Lewe skrzydło: Hampus Wanne (SG Flensburg-Handewitt)

Bramkarz: Niklas Landin (THW Kiel)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...