Kamil Syprzak w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów 2021/22

Strona głównaPiłka ręcznaKamil Syprzak w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów 2021/22

Przed nami Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Poznaliśmy już jednak drużynę gwiazd wybraną w głosowaniu kibiców i ekspertów EHF. Co ciekawe wśród najlepszych zabrakło zawodników Łomża VIVE Kielce, którzy awansowali do najlepszej czwórki. Jest za to obrotowy Kamil Syprzak, który z Paris Saint-Germain odpadł w ćwierćfinale. Ponadto trenerem drużyny gwiazd wybrano Talanta Dujszebajewa z VIVE. Jak wygląda cała drużyna gwiazd?

Kolejne potwierdzenie znakomitego sezonu Kamila Syprzaka

Nominacja reprezentanta Polski Kamila Syprzaka do drużyny gwiazd Ligi Mistrzów to kolejne potwierdzenie jego znakomitej formy w kończącym się sezonie. Choć drużyna Polaka odpadła już na etapie ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość THW Kiel, to jednak jego gra została doceniona przez ekspertów i kibiców. Obrotowy znalazł się w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów 2021/22. Podobny zaszczyt przypadł mu w udziale, gdy eksperci wybierali najlepszą drużynę tego sezonu w lidze francuskiej. Przed rozpoczęciem turnieju Final Four Kamil Syprzak zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Bez wątpienia był najjaśniejszą postacią swojego zespołu w tych rozgrywkach. 

Talant Dujszebajew trenerem gwiazd

Trenerem drużyny gwiazd został wybrany Talant Dujszebajew, który z powodzeniem doprowadził zespół Łomża VIVE Kielce do najlepszej czwórki. Drużyna z Polski dość nieoczekiwanie wygrała bardzo mocną grupę Ligi Mistrzów i bezpośrednio awansowała do ćwierćfinału. Tam również bez problemu poradziła sobie z francuskim Montpellier HBC i awansowała do Final Four. 

Kto jeszcze jest w drużynie gwiazd?

W drużynie gwiazd znalazło się po dwóch zawodników: Telekom Veszprem, FC Barcelona i THW Kiel, czyli rywali VIVE w Final Four. Dziwić może fakt, że żaden z Kielczan nie znalazł się w najlepszej drużynie, jednak wierzymy, że po finałach okaże się to niesłusznym wyborem. Cała drużyna gwiazd wygląda następująco:

Trener: Talant Dujszebajew (Lomza Vive Kielce)

Najlepszy młody zawodnik: Tobias Grøndahl (Elverum Handball)

Najlepszy obrońca: Hendrik Pekeler (THW Kiel)

Obrotowy: Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain Handball)

Prawe skrzydło: Aleix Gomez (Barça)

Prawe rozegranie: Dika Mem (Barça)

Środek rozegrania: Kentin Mahé (Telekom Veszprém)

Lewe rozegranie: Petar Nenadic (Telekom Veszprém)

Lewe skrzydło: Hampus Wanne (SG Flensburg-Handewitt)

Bramkarz: Niklas Landin (THW Kiel)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Religijny inżynier z nałogiem. Kim jest Fernando Santos?

Zatrudnienie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa obiło się szerokim echem. W świecie futbolu to doskonale znane nazwisko, które fachem trenera zajmuje się...