Kamil Syprzak w najlepszej siódemce sezonu Starligi. Polak wybrany najlepszym obrotowym

Strona głównaPiłka ręcznaKamil Syprzak w najlepszej siódemce sezonu Starligi. Polak wybrany najlepszym obrotowym

Choć do końca rozgrywek francuskiej Starligi piłkarzy ręcznych pozostały jeszcze dwie kolejki, to jednak zdobycie kolejnego tytułu mistrzowskiego przez PSG nie było ani przez moment zagrożone. Zespół ze stolicy Paryża, w którym występuje Kamil Syprzak, wygrał dotychczas wszystkie mecze w lidze i już jakiś czas temu zapewnił sobie obronę tytułu. Duży wkład w to miał obrotowy reprezentacji Polski, który na dwie kolejki przed końcem ma już 140 bramek na koncie i został wybrany najlepszym obrotowym ligi. Tym samym znalazł się w siódemce sezonu. 

Kapitalne statystyki Polaka w lidze francuskiej

Ten sezon jest kapitalny w wykonaniu Kamila Syprzaka. Widać, że jego kariera nabrała rozpędu i w ostatnich miesiącach prezentuje najwyższą dotychczasową formę. Skutkuje to bardzo dobrymi indywidualnymi statystykami. Obrotowy reprezentacji Polski wystąpił w tym sezonie w 25. meczach francuskiej Starligi, w których rzucił aż 140 bramek. Na uwagę zasługuje również fakt, że gra przy tym na bardzo wysokiej skuteczności rzutów. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze, a Kamil Syprzak jest najlepszym strzelcem Paris Saint-Germain i jednocześnie zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji całych rozgrywek. 

Progres w jego karierze jest widoczny gołym okiem. W pierwszym sezonie swoich występów we Francji rzucił 65 bramek. Rok temu znacznie się poprawił, ponieważ na koniec rozgrywek Starligi miał na swoim koncie 103 gole. Trzeci sezon w PSG w jego wykonaniu jest jeszcze lepszy, bo już w tej chwili ma na koncie 140 trafień, a dobra dyspozycja w dwóch ostatnich kolejkach może sprawić, że przekroczy barierę 150. Jego gra sprawiła, że zasłużenie został wybrany najlepszym obrotowym ligi francuskiej i znalazł się w siódemce sezonu Starligi. W tym sezonie zgarnął zarówno Mistrzostwo i Superpuchar Francji, a przed nim jeszcze finał krajowego pucharu. Już 11 czerwca PSG w finale zmierzy się z HBC Nantes. 

Skład pełnej siódemki sezonu
Bramkarz: Nicolas Portner (Chambery)

Obrońca: Karl Konan (Aix)

Lewe rozegranie: Robin Molinie (Cesson)

Środek rozegrania: Luc Steins (PSG)

Prawe rozegranie: Kristian Kristjansson (Aix)

Lewe skrzydło: Mathieu Ong (Aix)

Prawe skrzydło: Mohammad Sanad (Nimes)

Obrotowy: Kamil Syprzak (PSG)

Jedna z najjaśniejszych postaci w rozgrywkach europejskich 

Poza dobrą dyspozycją we Francji, Kamil Syprzak był także jedną z najjaśniejszych postaci swojej drużyny w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W niej rzucił 80 bramek, jednak w ćwierćfinale po zaciętym dwumeczu PSG okazało się gorsze od THW Kiel i nie awansowało do Final Four. Dobra gra Polaka została doceniona przez ekspertów, ponieważ znalazł się w gronie zawodników nominowanych do Drużyny Gwiazd Ligi Mistrzów 2021/22. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...