Łomża Industria Kielce trzecią drużyną na świecie!

Strona głównaPiłka ręcznaŁomża Industria Kielce trzecią drużyną na świecie!

Szczypiorniści Łomży Industrii Kielce wygrali 35:26 z egipskim Al Ahly i sięgnęli po brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata. W tym roku turniej Super Globe rozegrano w Arabii Saudyjskiej. Po bolesnej półfinałowej porażce z FC Barceloną podopieczni Tałanta Dujszebajewa przystępowali do meczu o brąz podrażnieni. Ostatecznie całkowicie zdominowali rywali z Egiptu i wygrali różnicą trzech bramek. Dzięki temu po raz drugi w historii sięgnęli po brąz KMŚ.

Pierwsza połowa z zaakcentowaną przewagę kielczan

Przed tym spotkaniem Łomża Industria Kielce była zdecydowanym faworytem. Kielczanie od lat należą do czołowych drużyn Europy, co udowodnili, zajmując drugie miejsce w ostatniej edycji Ligi Mistrzów. W półfinale Super Globe musieli uznać wyższość FC Barcelony, jednak wciąż mieli okazję na medal. Spotkanie z Al Ahly rozpoczęli dobrze, bo już po kilku minutach wypracowali sobie trzy bramki przewagi. Do końca pierwszej połowy Egipcjanie na chwilę zbliżyli się na dystans jednego trafienia, jedna końcówka znów należała do Łomży Industrii Kielce. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa na przerwę schodzili przy wyniku 16:13

Potwierdzenie dominacji po przerwie

Po przerwie kielczanie kontynuowali swoją dobrą grę. Przez kilka minut zespól Al Ahly trzymał jeszcze dystans. Tak było do wyniku 22:20. Później serię czterech trafień zanotowali szczypiorniści Łomży Industrii Kielce. Wyszli na prowadzenie 26:20, które  czasem jeszcze powiększyli. W najlepszym momencie przewaga wynosiła już dziesięć bramek, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiej drużyny 35:26. Tym samym zespół z Kielc w swoim drugim starcie w historii w Klubowych Mistrzostwach Świata, po raz drugi sięgnął po brąz. Najwięcej bramek dla polskiego zespołu w meczu o brąz zdobyli Nicolas Tournat (8), Nedim Remili (5), Arciom Karalok (4), Arkadiusz Moryto (4), Szymon Sićko (4) i Michał Olejniczak (4). W meczu o złoto zagrają FC Barcelona i SC Magdeburg.

Al Ahly – Łomża Industria Kielce 26:35 (13:16)