STS KOD PROMOCYJNY

Cel jest prosty. Ostatnie mecze eliminacji do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2024

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejCel jest prosty. Ostatnie mecze eliminacji do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2024

Reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami i Łotwą w ostatnich dwóch spotkaniach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Zwycięstwo nad obiema kadrami zapewni Polakom awans na turniej. Będą to zarazem pierwsze spotkania dla Marcina Lijewskiego jako selekcjonera reprezentacji Polski.

Awans o krok

Przed nowym trenerem kadry postawiono prosty cel – awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które między 10 a 28 stycznia 2024 roku odbędą się w Niemczech. Dla Lijewskiego będzie to swoiste wyzwanie. W końcu kadra jest jego drugim, po Górniku Zabrze, miejscem pracy szkoleniowej.

Owszem Lijewski ma za sobą niezwykle bogatą karierę w Polsce i poza jej granicami (Flensburg-Handewitt i HSV Hamburg) oraz medale najważniejszych imprez z reprezentacją (srebro i brąz mistrzostw świata). Nie wiadomo jednak, jak prowadzona przez niego kadra będzie się prezentować.

Z ziemi włoskiej do Polski

Kadra od poniedziałku trenuje w Pruszkowie. Przygotowuje się tam do dwóch spotkań – wyjazdowego z głównym rywalem do awansu, Włochami, które zaplanowano na czwartek oraz spotkania z Łotwą w Ostrowie Wielkopolskim, które odbędzie się w niedzielę (oba mecze rozpoczną się o 18:00).

W kadrze na zgrupowanie doszło do dwóch zmian. Szansę na debiut w biało-czerwonych barwach otrzymają Ksawery Gajek (Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski) i Marcel Sroczyk (Orlen Wisła Płock). Zastąpią oni Ariela Pietrasika (TSV St. Otmar St. Gallen) i Jana Czuwarę (Górnik Zabrze).

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...