Orlen Wisła Płock w Final Four Ligi Europejskiej. Szwajcarzy rozbici

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychOrlen Wisła Płock w Final Four Ligi Europejskiej. Szwajcarzy rozbici

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock w kapitalnym stylu awansowali do Final Four rozgrywek Ligi Europejskiej. W rewanżowym meczu w Arenie Płock przed własną publicznością rozbili szwajcarski Kadetten Schaffhausen i bez żadnych problemów awansowali do najlepszej czwórki. To jeden z największych sukcesów w historii klubu. Zwycięstwo Płocczan nie było zagrożone ani przez moment, a Orlen Wisła ostatecznie wygrała aż 35:22. Turniej finałowy drugich co do ważności rozgrywek europejskich w piłce ręcznej mężczyzn odbędzie się w dniach 28-29 maja.

Absolutna dominacja gospodarzy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock do meczu rewanżowego przystępowali w dobrych nastrojach. Wcześniej na wyjeździe pokonali Szwajcarów 33:31. Przed własną publicznością wystarczyło nie przegrać z niżej notowanymi rywalami. Płocczanie wykonali zadanie z nawiązką i ostatecznie pokonali Kadetten Schaffhausen kilkunastoma bramkami. Już do przerwy było 17:11 dla gospodarzy, a kapitale zwody rozgrywali atakujący drużyny z Płocka, w tym m.in.: Michał Daszek, Lovro Mihić, Przemysław Krajewski i Sergiej Kosorotow. Wtórował im dobrze dysponowany Adam Morawski w bramce.

Po przerwie gra się uspokoiła, jednak wciąż dużą przewagę utrzymywali gospodarze. Z każdą kolejną minutą przewaga rosła i ostatecznie szczypiorniści Orlen Wisły Płock wygrali 35:22 i bez większych problemów zameldowali się w najlepszej czwórce Ligi Europejskiej. Najwięcej bramek dla wiceliderów Superligi rzucili: Lovro Mihić (8), Przemysław Krajewski (6), Sergiej Kosorotow (6) i Michał Daszek (5).

Orlen Wisła Płock – Kadetten Schaffhausen 35:22 (17:11)

Kto zagra w Final Four?

Poznaliśmy już wszystkich uczestników turnieju finałowego Final Four Ligi Europejskiej. Wśród najlepszych drużyn tegorocznej edycji znalazły się: Orlen Wisła Płock, Benfica Lizbona, RK Nexe Našice oraz SC Magdeburg, czyli obrońcy tytułu. W niemieckim zespole na co dzień występuje reprezentant Polski Piotr Chrapkowski. Finały rozegrane zostaną 28-29 maja.