Waleczna Wisła Płock odpadła z Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychWaleczna Wisła Płock odpadła z Ligi Mistrzów

Niespodzianki nie było. Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe 33:34 z Paris Saint-Germain HB i pożegnała się z Ligą Mistrzów na etapie 1/8 finału. Dwumecz z paryżanami był wyrównany, jednak porażka czterema bramkami u siebie sprawiła, że na wyjeździe podopieczni Xaviera Sabate nie byli w stanie pokusić się o wyeliminowanie faworytów. Mimo tego z rozgrywkami żegnają się z podniesionym czołem i mogą w pełni skupić się na krajowych rozgrywkach.

Wyrównana walka w Paryżu. Płocczanie gorsi o jedno trafienie

Przed rozpoczęciem dwumeczu 1/8 finału pomiędzy Orlen Wisłą Płock i Paris Saint-Germain HB wiedzieliśmy, że Nafciarzy czeka bardzo trudne zadanie. Skomplikowali je dodatkowo po domowej porażce 26:30. Na wyjeździe potrzebowali wygranej minimum czterema bramkami, aby pozostać w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Xaviera Sabate robili co w ich mocy, jednak zanotowali drugą porażkę

Spotkanie w Paryżu od początku było wyrównane. Pierwsze minuty należały do płocczan, którzy w pewnym momencie prowadzili już 8:6. Później efektowną serię zanotowali gospodarze i zrobiło się 15:11, a następnie 18:13. Na przerwę PSG schodziło przy prowadzeniu 18:15. Szczypiorniści Orlen Wisły Płock byli w trudnym położeniu. Po zmianie stron gospodarze kontynuowali dobrą grę i szybko wyszli na 25:19. Końcowe fragmenty meczu to lepsza gra płocczan, którzy doprowadzili nawet do remisu 30:30. W ostatnich akcjach większą skuteczność zachowali Francuzi. To oni wygrali 34:33, a w dwumeczu 64:59 i pewnie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Paris Saint-Germain HB – Orlen Wisła Płock 34:33 (18:15)

Płocczanie rozpoczynają walkę w play-off Orlen Superligi

Przed rokiem Orlen Wisła Płock doszła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Teraz odpadła jedną rundę wcześniej. Po porażce z PSG Nafciarze mogą skupić się na krajowych rozgrywkach. W najbliższy weekend rozpoczną fazę play-off Orlen Superligi. W sezonie zasadniczym zajęli drugie miejsce i w ćwierćfinale zmierzą się z KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Ponadto są też w ćwierćfinale Pucharu Polski, gdzie zagrają z Górnikiem Zabrze. Przed podopiecznymi Xaviera Sabate jeszcze wiele ważnych meczów w tym sezonie.