Szczypiorniści Orlen Wisły Płock zremisowali z Magdeburgiem. Sprawa awansu wciąż otwarta

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychSzczypiorniści Orlen Wisły Płock zremisowali z Magdeburgiem. Sprawa awansu wciąż otwarta

Zawodnicy Orlen Wisły Płock zremisowali przed własną publicznością 22:22 z niemieckim Magdeburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Płocczanie przez całe spotkanie gonili mistrzów Niemiec, jednak ich upór się opłacił. W samej końcówce wyrównali i pozostawili sprawę awansu do półfinału otwartą. Rewanż odbędzie się za tydzień w Niemczech. Faworytem będzie SC Magdeburg, jednak Orlen Wisłę Płock stać na sprawienie sensacji.

Słaby początek meczu w wykonaniu Wisły

Jeszcze przed meczem wiedzieliśmy, że Orlen Wisłę Płock czeka bardzo trudne zadanie. Szczypiorniści tego klubu po raz pierwszy w historii awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Tam czekał ich dwumecz z mistrzem Niemiec zespołem SC Magdeburg. Mecz w Płocku zaczął się fatalnie dla gospodarzy. Razili nieskutecznością, co umiejętnie wykorzystywali przyjezdni. Niemcy bardzo szybko wypracowali sobie sporą zaliczkę i na tablicy wyników było 7:2. W 15. minucie nastąpiło małe przebudzenie płocczan, którzy zdobyli trzy bramki z rzędu. Do końca pierwszej połowy kontrolę miał jednak Magdeburg i to mistrzowie Niemiec prowadzili do przerwy 12:9

Udana pogoń w drugiej połowie

Po zmianie stron wydawało się, że przewaga Magdeburga będzie tylko rosła. Zespól ten szybko dołożył kolejne trafienia i zrobiło się 16:11 i 18:13. Podopieczni Xaviera Sabate byli w bardzo trudnym położeniu, jeżeli chcieli zachować szansę na awans do półfinału. Na szczęście w końcówce się przebudzili. Zanotowali kapitalny come back. Na kilka minut przed końcem meczu Orlen Wisła Płock przegrywała jeszcze 18:22. W końcówce jednak płocczanie rzucili cztery bramki i w 59. minucie doprowadzili do remisu 22:22. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie, choć gospodarze mieli jeszcze szansę na zwycięstwo. Niestety Sergiej Kosorotov trafił w słupek. Losy awansu do półfinału Ligi Mistrzów rozstrzygną się 17 maja w Niemczech. Faworytem dwumeczu pozostaje SC Magdeburg. W zespole z Niemiec występuje Piotr Chrapkowski, który w latach 2010-13 grał w Płocku.

Orlen Wisła Płock – SC Magdeburg 22:22 (9:12)