Orlen Wisła Płock z Pucharem Polski po 14 latach przerwy

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka ręcznaOrlen Wisła Płock z Pucharem Polski po 14 latach przerwy

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock zdobyli Puchar Polski w piłce ręcznej po wielu latach oczekiwań. W wielkim finale okazali się zdecydowanie lepsi od mistrzów Polski VIVE Kielce i tym samym zrewanżowali się im za ostatnią porażkę w lidze, która zadecydowała o losach mistrzostwa. Spotkanie finałowe rozgrywane w Tarnowie zakończyło się zwycięstwem Płocczan 34:26.

Nafciarze szybko zbudowali przewagę

Podobnie, jak w ostatnim meczu ligowym, gracze VIVE Kielce ponownie rozpoczęli grę w ataku systemem 7 na 6, co skutkowało wycofywaniem bramkarza przy każdej akcji ofensywnej. O ile w lidze się to sprawdziło, to tym razem przyniosło zdecydowanie mniej korzyści. Gracze Orlen Wisły Płock mieli dużą skuteczność odbiorów i po kontrach pewnie umieszczali piłkę w pustej bramce rywali. Dzięki temu jeszcze w pierwszej połowie udało im się wypracować kilkubramkową przewagę. Dodatkowo na zdecydowanie niższej skuteczności obronionych strzałów grali bramkarze VIVE, dzięki czemu Nafciarze zbliżali się do odzyskania trofeum po 14. latach. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 17:13.

Nie wypuścili z rąk

Druga część gry to dalsza dominacja Orlen Wisły Płock. W bramce Nafciarzy bardzo dobrze spisywał się Krystian Witkowski, dzięki czemu jego koledzy w ataku mieli jeszcze większy spokój. Na 11 minut przed końcem meczu było już 28:21 i tylko katastrofa mogłaby Wiśle Płock odebrać upragnione trofeum. Tej nie było i Płocczanie do końca kontrolowali przebieg gry. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 34:26 i kibice zgromadzeniu na trybunach hali w Tarnowie mogli rozpocząć świętowanie. Puchar Polski po 14. latach wrócił do Płocka. Najwięcej bramek dla drużyny zwycięzców rzucili: Abel Serdio (6), Siergiej Kosorotow (5) i Lovro Mihić (5). W drużynie przegranych najwięcej goli zdobył Arkadiusz Moryto (7).

Orlen Wisła Płock – Łomża Vive Kielce 34:26 (17:13)

Wisła z pucharem. Przed VIVE walka w Final Four Ligi Mistrzów

Szczypiorniści z Płocka zwycięstwem w finale Pucharu Polski zakończyli obecny sezon. Zawodnicy VIVE Kielce pozostaną w treningach i rozpoczną ostatni etap przygotowań do walki w Final Four Ligi Mistrzów. W dniach 18-19 czerwca finały zostaną rozegrane w hali w niemieckiej Kolonii.

Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.