STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwa MKS ECO Save Ochota i BHT Petra Płock w Bielsku-Białej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaZwycięstwa MKS ECO Save Ochota i BHT Petra Płock w Bielsku-Białej

Za nami ostatni turniej kwalifikacyjny Orlen Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej. W Bielsku-Białej wygrały zespoły MKS ECO Save Ochota oraz BHT Petra Płock. Warszawianki z Ochoty triumfowały po raz drugi z rzędu. Dla mistrzów Polski z Płocka również to drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Finał ORLEN Summer Superligi odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia na Starym Rynku w Płocku. 

Warszawianki ponownie najlepsze 

Kobieca drużyna MKS ECO Save Ochota Warszawa wygrała po raz drugi z rzędu. Przed tygodniem triumfowała w Sulejowie. Teraz okazała się najlepsza podczas turnieju Orlen Summer Superligi w Bielsku-Białej. W wielkim finale warszawianki pokonały 2:0 zawodniczki Conkret Byczków Kowalewo Pomorskie, które bronią tytułu wywalczonego przed rokiem. Pierwsze podium w tym sezonie i trzecie miejsce zdobyły piłkarki ręczne Gru Juko Piotrków Trybunalski, które w małym finale pokonały BHT Pyrki Poznań.

Zawodnicy BHT Petra Płock z kompletem zwycięstw

Przez turniej w Bielsku-Białej jak burza przeszli gracze BHT Petry Płock. To obrońcy tytułu sprzed roku i aktualni Klubowi Mistrzowie Europy. W Bielsku-Białej wygrali wszystkie swoje mecze. W wielkim finale przeciwstawić próbowali im się zawodnicy GOKiS Kąty Wrocławskie. Doszło do serii shoot-outów, które lepiej wykonywali płocczanie. Na trzecim miejscu zmagania ukończyli piłkarze ręczni Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław. W małym finale pokonali oni MKS Delfin Grudziądz. 

Czas na finały w Płocku 

Przed nami już tylko turniej finałowy Orlen Summer Superligi. Odbędzie się on w dniach 5-6 sierpnia na Starym Rynku w Płocku. Tam rywalizować będzie po osiem najlepszych drużyn kobiecych i męskich, które zostały wyłonione w trzech turniejach kwalifikacyjnych. Faworytami do zdobycia tytułów mistrzów Polski pozostają MKS ECO Save Ochota Warszawa i BHT Petra Płock. Wśród pań wysoko oceniane są również szanse takich zespołów jak: Conkret Byczki Kowalewo, GRU JUKO Piotrków Trybunalski czy też DTB Sambor Tczew. Wśród panów o tytuł z pewnością powalczą jeszcze: SPR GOKiS Kąty Wrocławskie i MKS Delfin Grudziądz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...