Zwycięstwa MKS ECO Save Ochota i BHT Petra Płock w Bielsku-Białej

Strona głównaPiłka ręcznaZwycięstwa MKS ECO Save Ochota i BHT Petra Płock w Bielsku-Białej

Za nami ostatni turniej kwalifikacyjny Orlen Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej. W Bielsku-Białej wygrały zespoły MKS ECO Save Ochota oraz BHT Petra Płock. Warszawianki z Ochoty triumfowały po raz drugi z rzędu. Dla mistrzów Polski z Płocka również to drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Finał ORLEN Summer Superligi odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia na Starym Rynku w Płocku. 

Warszawianki ponownie najlepsze 

Kobieca drużyna MKS ECO Save Ochota Warszawa wygrała po raz drugi z rzędu. Przed tygodniem triumfowała w Sulejowie. Teraz okazała się najlepsza podczas turnieju Orlen Summer Superligi w Bielsku-Białej. W wielkim finale warszawianki pokonały 2:0 zawodniczki Conkret Byczków Kowalewo Pomorskie, które bronią tytułu wywalczonego przed rokiem. Pierwsze podium w tym sezonie i trzecie miejsce zdobyły piłkarki ręczne Gru Juko Piotrków Trybunalski, które w małym finale pokonały BHT Pyrki Poznań.

Zawodnicy BHT Petra Płock z kompletem zwycięstw

Przez turniej w Bielsku-Białej jak burza przeszli gracze BHT Petry Płock. To obrońcy tytułu sprzed roku i aktualni Klubowi Mistrzowie Europy. W Bielsku-Białej wygrali wszystkie swoje mecze. W wielkim finale przeciwstawić próbowali im się zawodnicy GOKiS Kąty Wrocławskie. Doszło do serii shoot-outów, które lepiej wykonywali płocczanie. Na trzecim miejscu zmagania ukończyli piłkarze ręczni Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław. W małym finale pokonali oni MKS Delfin Grudziądz. 

Czas na finały w Płocku 

Przed nami już tylko turniej finałowy Orlen Summer Superligi. Odbędzie się on w dniach 5-6 sierpnia na Starym Rynku w Płocku. Tam rywalizować będzie po osiem najlepszych drużyn kobiecych i męskich, które zostały wyłonione w trzech turniejach kwalifikacyjnych. Faworytami do zdobycia tytułów mistrzów Polski pozostają MKS ECO Save Ochota Warszawa i BHT Petra Płock. Wśród pań wysoko oceniane są również szanse takich zespołów jak: Conkret Byczki Kowalewo, GRU JUKO Piotrków Trybunalski czy też DTB Sambor Tczew. Wśród panów o tytuł z pewnością powalczą jeszcze: SPR GOKiS Kąty Wrocławskie i MKS Delfin Grudziądz. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....