STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Polańska i Ksawery Masiuk wygrali klasyfikację punktową Arena Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaAleksandra Polańska i Ksawery Masiuk wygrali klasyfikację punktową Arena Grand Prix w...

Za nami czwarta runda Grand Prix Polski w Pływaniu. Tym razem czołowi pływacy w Polsce wystartowali na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Klasyfikację punktową wśród kobiet wygrała Aleksandra Polańska, a najlepszy wśród mężczyzn okazał się Ksawery Masiuk. Ponadto z dobrej strony pokazali się m.in. Paulina Peda, Krzysztof Chmielewski, Alicja Tchórz, czy też Konrad Czerniak. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się za trzy tygodnie w Oświęcimiu i będzie to przedostatnia runda. 

Aleksandra Polańska i Ksawery Masiuk zdobyli najwięcej punktów

Już tradycyjnie wielu pływaków wzięło udział w więcej niż jednej konkurencji zawodów cyklu Grand Prix Polski. Łącznie rozegrano 16 konkurencji wśród kobiet i mężczyzn oraz liczne zmagania wśród juniorów w różnych kategoriach wiekowych. Po zsumowaniu indywidualnych wyników poszczególnych zawodników najwięcej punktów zdobyli Aleksandra Polańska i Ksawery Masiuk, którzy wystartowali w kilku konkurencjach. Oczy polskich kibiców były zwrócone między innymi na takich zawodników jak: Alicja Tchórz, Paulina Peda, Konrad Czerniak, czy też Krzysztof Chmielewski. 

Doświadczona Alicja Tchórz wygrała sprint stylem dowolnym kobiet i na trzecim miejscu zakończyła rywalizację w sprincie stylem grzbietowym. Ksawery Masiuk bez problemu wygrał wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym, a także zajął wysokie miejsca na 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem grzbietowym. Te wyniki pozwoliły zająć mu pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej. Bardzo ciekawe zmagania oglądaliśmy w sprincie dowolnym mężczyzn, gdzie dość nieoczekiwanie wygrał Konrad Czerniak. Na mecie wyprzedził Pawła Juraszka, który w ostatnich latach był zdecydowanie lepszym sprinterem. Spektakularne zwycięstwo odniósł także Krzysztof Chmielewski na 800 metrów, gdzie ukończył wyścig z przewagą ponad 20 sekund nad kolejnymi zawodnikami. 

Kolejne zawody pływackie cyklu Grand Prix odbędą się za trzy tygodnie w Oświęcimiu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...